Obostrzenia przedłużone! Konferencja ministra zdrowia

Adam Niedzielski, minister zdrowia. Fot. Krystian
Adam Niedzielski, minister zdrowia. Fot. Krystian Maj/KPRM
Do 18 kwietnia zostały przedłużone dotychczasowe obostrzenia - ogłosił podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przypomnijmy, Adam Niedzielski wczoraj wieczorem zapowiedział, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przedłużenie obostrzeń.

Jak powiedział Adam Niedzielski, dużym problemem są łóżka respiratorowe w rejonach, takich jak np. woj. śląskie, dolnośląskie, małopolskie czy podkarpackie. Obecny spadek liczby zachorowań ma wynikać z okresu świątecznego, kiedy to wykonywano mniej badań. - Będziemy widzieli rzeczywisty obraz sytuacji w kolejnych dniach - powiedział.

Konferencja w KPRM

🔴 NA ŻYWO I Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Środa, 7 kwietnia 2021

---

- Konsekwencje zwiększonej mobilności w okresie świąt będą widoczne w przyszłym tygodniu. Wtedy zobaczymy, czy trzecia fala będzie opadała czy złapie drugi oddech - dodał Niedzielski. 

Jak zadeklarował podczas konferencji prasowej, dotychczas obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia. Rząd chce do tego momentu sprawdzić, jak święta wpłynęły na rozwinięcie się pandemii oraz zobaczyć efekty programu szczepień.

- Otwarcie przedszkoli i klas 1-3 to priorytety przy luzowaniu obostrzeń. Powroty do przedszkoli i klas 1-3 będą priorytetowe - powiedział. - Jeszcze w kwietniu przedszkola i klasy 1-3 wrócą do nauczania - zapewnił Niedzielski.

Obostrzenia. Co z majówką?

Minister zdrowia odniósł się także do potencjalnego otwarcia np. gastronomii na majówkę.

- Jak wcześniej wspomniałem, myślimy o przywracaniu edukacji. Mamy jeszcze trzy tygodnie do rozpoczęcia weekendu majowego. W przyszłym tygodniu będziemy obserwowali sytuację w szpitalach i konsekwencje spadku bądź nie liczby zakażeń, będziemy przybliżali się do podejmowania decyzji. Za wcześnie by oczekiwać, by majówka była spędzana jak dwa lata temu. Program szczepień nie zapewni nam jeszcze zabezpieczenia populacyjnego. W okresie majówki będą obecne obostrzenia o skali będziemy informowali w kolejnych tygodniach - dodał Adam Niedzielski.

UWAGA! Tekst jest aktualizowany. Odśwież stronę

 

Oto pełna lista dotychczas obowiązujących obostrzeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY