Nokian wprowadza nowe opony całoroczne

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe
Nokian Seasonproof i Nokian Seasonproof SUV to nowe opony całoroczne do samochodów osobowych, SUV-ów i crossoverów. Jak twierdzi skandynawski producent, zainteresowanie segmentem takich opon wciąż rośnie, a nowe produkty to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Z niedawno przeprowadzonej ankiety Nokian Tyres dla konsumentów wynika, że europejscy kierowcy cenią sobie bezpieczeństwo w każdą pogodę przez cały rok. Przyczepność, prowadzenie, odporność na zużycie i cechy umożliwiające bezpieczną jazdę w zimie w zmieniających się warunkach były również wymieniane wśród najistotniejszych zalet. Oprócz tych najważniejszych cech kierowcy niezwykle cenią sobie wygodę i wszechstronność związaną z używaniem tylko jednego zestawu opon.

- Opony Nokian Seasonproof dostosowują się do warunków pogodowych zarówno w zimie, jak i w lecie. Zaprojektowaliśmy nowy wzór bieżnika z myślą o optymalnym użytkowaniu przez cały rok, a także wprowadziliśmy innowacje zapewniające maksymalne bezpieczeństwo, doskonałą wytrzymałość na zużycie i niski opór toczenia - tłumaczy Marko Rantonen, menedżer ds. rozwoju produktu w Nokian Tyres.

Nokian Seasonproof we wszystkich rozmiarach są oznaczone symbolem płatka śniegu (3PMSF) wskazującym ich oficjalne zatwierdzenie do użytku zimą. Produkty są dostępne w rozmiarach do nowoczesnych samochodów osobowych, SUV-ów i crossoverów. Do wyboru są 64 produkty od 14 do 19 cali z indeksami prędkości T (190 km/h), H (210 km/h) V (240 km/h) i W (270 km/h). Jedenaście wybranych rozmiarów będzie dostępnych jesienią 2020 r., a pozostałe wejdą na rynek na początku 2021 r.

W nowym produkcie zastosowano koncepcję Season Sense, która łączy w sobie różne cechy techniczne w lamelizacji, wzorze bieżnika oraz mieszance gumowej. Dokładna lamelizacja na wszystkie pory roku oraz zmodernizowany, kierunkowy wzór bieżnika ze sztywnymi blokami zapewniają wszechstronność i wysokie parametry przez cały rok, a także najwyższy poziom bezpieczeństwa na drogach zarówno zaśnieżonych, jak i suchych.

Z kolei opony Nokian Seasonproof SUV opracowano specjalnie z myślą o SUV-ach - zwiększają one stabilność dzięki podporze bloków bieżnika. Opona oferuje poczucie stabilności i precyzji prowadzenia na zalanych deszczem i zaśnieżonych drogach.

Producent chwali się również, że wszystkie zakłady produkcyjne w Finalndii, Rosji i USA przestrzegają rygorystycznych standardów zrównoważonego rozwoju mających na celu redukcję emisji zanieczyszczeń, odpowiedzialne usuwanie odpadów oraz ochronę zdrowia pracowników.

Podczas oficjalnej prezentacji nowych opon - która jak większość wydarzeń w ostatnim czasie odbyła się online - byli obecni nie tylko przedstawiciele Nokian Tyres, ale również jeden z najwybitniejszych kierowców F1 w historii - Mika Hakkinen. Ze swojego domu w Monaco opowiadał o zaletach całorocznych opon.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY