Nieruchomości w USA strasznie drogie. Sprawdzamy domy przy plaży

Domek przy plaży to ogromny wydatek w USA / Fot. T
Domek przy plaży to ogromny wydatek w USA / Fot. Tom Merton/Ojo Images
W maju serwis Realtor.com sklasyfikował amerykańskie miasteczka, w których kupujący znajdą najtańsze domy w pobliżu wody.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Aby sklasyfikować każde miasteczko, Realtor.com zebrał dane z ofert każdego domu, który został wystawiony na sprzedaż w ciągu ostatniego roku w promieniu jednej mili od plaży. Następnie wybrano najtańsze na podstawie ceny za metr kwadratowy i serwis wymienił lokalizacje z co najmniej 50 nieruchomościami.

Top 10 najtańszych miejsc w USA do kupienia domu przy laży:

  1. Gulfport, Miss.
  2. Newport News, Va.
  3. New London, Conn.
  4. Grand Isle, La.
  5. Corpus Christi, Texas
  6. Atlantic City, N.J.
  7. Navarre, Fla.
  8. North Beach, Md.
  9. Crescent City, Calif.
  10. Shirley, N.Y.

Gulfport w stanie Missisipi jest najtańszym miastem, w którym można kupić dom przy plaży. Jest położony mniej więcej w połowie drogi między granicami Missisipi z Luizjaną i Alabamą i ma 26 mil plaż na Zatoce Meksykańskiej.

Sprawdź: Generator haseł

Średnia cena sprzedaży domu w odległości mili od plaży wynosi 224 900 dol. (949 859 zł) - podaje Realtor.com. 

Gulfport oferuje mieszkańcom miłą mieszankę małej społeczności i miejskiego życia. Stał się centrum turystycznym dzięki wycieczkom wędkarskim i czarterom łodzi, a także za sprawą faktu, że sąsiaduje z kasynowym miastem Biloxi.

Newport News w Virginii zajmuje drugie miejsce na liście. Miasto położone jest na południowym krańcu półwyspu Virginia i jest oddalone o ok. 25 mil od historycznego Jamestown.

Miasto Virginia ma plaże zarówno na Atlantyku, jak i na stronie rzeki James. Jeżeli jesteś skłonny dojechać do opcji na oceanie, Newport News jest także ok. 40 mil od Virginia Beach, najlepszej plaży w stanie - według Realtor.com.

Zobacz: Black Adam

Trzecie miejsce na liście zajmuje New London w stanie Connecticut. Ma jedną z najlepszych publicznych plaż w stanie, Ocean Beach Park, która znajduje się nad cieśniną Long Island.

Średnia cena w odległości mili od plaży wynosi 257 000 dol. (1 085 433 zł) w New London. Właśnie tyle kosztują relatywnie małe domy przy plaży w USA, jeśli chcemy znaleźć te najtańsze.