Generator haseł zwiększy bezpieczeństwo w każdej firmie

Generator haseł zwiększy bezpieczeństwo
Generator haseł zwiększy bezpieczeństwo / Fot. NeonBrand, Unsplash.com
Generator haseł pozwala w łatwy sposób tworzyć silne, bezpieczne hasła. Warto udostępnić go pracownikom - zwłaszcza obecnie, gdy tak wiele osób pracuje zdalnie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Kiedy chcemy stworzyć bezpieczne hasło, zdecydowanie nie powinna to być data urodzin. Takie hasło będzie łatwe do odgadnięcia dla ewentualnego cyberprzestępcy czy nawet kolegi z biura. Powinniśmy tworzyć silne hasła, najlepiej przy użyciu generatora, który stworzy losowe hasła ze znakiem specjalnym i innymi parametrami.

W sieci znajdziemy co najmniej kilkanaście świetnych generatorów haseł. Jeśli pracownicy zakładają często różne konta na potrzeby wykonywania zadań online, warto skierować ich na naszą stronę. 

Generator haseł - polecane narzędzia

1Password Strong Password Generator: firma 1Password oferuje bardzo dobrego menedżera haseł, ale też narzędzie do ich generowania. Są to silne hasła, które mogą składać się z liter, cyfr i znaków specjalnych. Aby utworzyć możliwie bezpieczne hasło, wybierzmy funkcje Numbers i Symbols, a także długość hasła na poziomie co najmniej 12 znaków. Usługa wygeneruje odpowiednie hasło, które będziemy mogli skopiować i zapisać. 

Norton Generator Haseł: usługa dostępna w j. polskim. Możemy tutaj stworzyć hasła nawet składające się z 64 znaków. Do wyboru mamy litery, małe i duże litery, znaki specjalne oraz cyfry. Dla przykładu, bez problemu stworzymy hasło takie jak "Xe=LSldus2?W". Prawda, że trudne do odgadnięcia? Zdecydowanie lepsze niż "123456" czy "qwerty". Generator Nortona dostępny jest również w postaci aplikacji mobilnej oraz jako rozszerzenie do przeglądarki www.

LastPass Password Generator: ciekawa usługa, zawierająca najszerszą funkcjonalność. Możemy tutaj ustawić hasła składające się z liter, cyfr, małych i dużych liter oraz znaków specjalnych. Ale dodatkowo mogą to być również hasła łatwe do wypowiedzenia, czy też łatwe do przeczytania. Dzięki temu łatwiej je zapamiętać, choć oczywiście silnych haseł raczej nie należy zapamiętywać. Raczej trzymamy je w menedżerze haseł, albo w pliku z hasłami, który jest zaszyfrowany i znajduje się w bezpiecznym miejscu, do którego tylko my mamy dostęp. 

W obecnych czasach nie ma absolutnie żadnego powodu, aby używać słabych, krótkich haseł, które nie są losowo wygenerowanymi ciągami znaków. Jeśli chcemy zatroszczyć się o bezpieczeństwo danych w firmie, generatory haseł to jedne z tych narzędzi, do których  dostęp powinien mieć każdy z pracowników.

POLECAMY