Netflix obniża cenę abonamentu - tańszy pakiet z reklamami

netflix
Fot: shutterstock
Oglądasz reklamy - płacisz mniej. Ten prosty „deal” między platformą streamingową a użytkownikami staje się faktem.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Odkąd na polski rynek weszły platformy Amazon, Disney+, HBO Max i wiele innych zakończyła się hegemonia Netflixa. Podobnie sprawa wygląda w innych krajach. Oferta streamerów jest coraz bogatsza – powoli wypierają one klasyczną telewizję, a także kina (niektóre premiery omijają dystrybucję kinową).

Przełamany monopol

Odbiorcy mogą się cieszyć z powodu tak licznej reprezentacji streamerów, bo te prowadzą równoległą walkę cenową o swoje produkty.

Jedna z głównych platform zaproponowała w tym roku abonament za 19,90 zł miesięcznie, co przy obecnej inflacji jest niewielkim wydatkiem. Nic dziwnego, że Netflix także zdecydował się skorzystać z opcji zaniżenia kosztów oferty.

Obecnie w Polsce najtańszy netflixowy abonament „standard” z opcją obrazu w jakości full HD wynosi 43 zł (29 zł zapłacimy za pakiet podstawowy z jakością obrazu SD).  

Ile kosztuje nowy abonament Netflixa?

Plotki o nowym rozwiązaniu Netflixa słychać było od kilku miesięcy, ale to właśnie dziś firma potwierdziła doniesienia o nowej opcji „Basic with Ads”, z której na razie mogą skorzystać mieszkańcy Australii, Brazylii, Kanady, Francji, Niemiec, Włoszech, Japonii, Korei, Meksyku, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Koszt pakietu to około 35 zł. Możemy przypuścić, że jeśli opcja zostanie wprowadzona w Polsce będzie to kwota nieco niższa, gdyż Netflix dostosowuje wysokość abonamentu do sytuacji finansowej w danym kraju. Wprowadzenie pakietu z reklamami zapewne dojdzie do nas za jakiś czas.

Od kiedy pakiet z reklamami Netflix?

Nowy pakiet będzie dostępny w wyżej wymienionych krajach od 3 listopada br. na niespełna tydzień przed premierą piątego sezonu The Crown, czyli superprodukcji Netflixa opowiadającego historię angielskiej królowej Elżbiety II. Premiera ta jest wyczekiwana na całym świecie. Śmierć monarchini przyczyniła się do wzrostu popularności serialu.

Długość reklam Netflix

Jak wyjaśnia portal pp.pl reklamy w pakiecie „Basic with Ads” nie będą przekraczać 5 minut na godzinę. Niektóre filmy i seriale nie będą dostępne w pakiecie ze względu na ograniczenia licencyjne. Dodatkowo nie będzie możliwe pobieranie filmów i odcinków seriali na smartfony czy tablety.

Czytaj dalej: Netflix traci klientów i wprowadza zmiany

ZOBACZ RÓWNIEŻ