Nadciąga koniec branży BPO/SSC w Polsce? Aleksandra Durzyńska-Prochowska, szefowa Fujitsu GDC Polska

Aleksandra Durzyńska-Prochowska, szefowa Fujitsu G
Aleksandra Durzyńska-Prochowska, szefowa Fujitsu GDC Polska
Brak pracowników oraz nadchodzące rewolucje po stronie kosztów zatrudnienia mogą doprowadzić do poważnych wstrząsów, m.in. na rynku usług BPO/SSC. Czy realne jest odejście firm z tego obszaru z Polski? Zapytaliśmy o to Aleksandrę Durzyńską-Prochowską, szefową Fujitsu GDC Polska.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Pracownicy są, ale konkurencja jest bardzo duża. To nie tylko firmy, które już zainwestowały w Polsce, ale o polskich pracowników sięgają także firmy zagraniczne, oferując pensje, z którymi trudno jest rywalizować - tłumaczy Aleksandra Durzyńska-Prochowska, szefowa Fujitsu GDC w Polsce.

Jak zaznacza Aleksandra Durzyńska-Prochowska, firmy szukają nowych możliwości, np. przyciąganiu pracowników ze Wschodu. Co, jeśli to się nie uda?

- Póki co Polska jest postrzegana jako centrum pozyskiwania wysoko wyspecjalizowanych techników plus jesteśmy częścią Unii Europejskiej, dlatego firmy czują się tu bezpieczenie. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Zmiany, które są póki co w fazie projektów, mogą zupełnie zmienić krajobraz rynku pracy w Polsce - dodaje.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ