My Company Polska, AWS i Vestbee szukają startupów. Zgłoś się już teraz, nagrody idą w miliony!

Ed Truck i Michael Scott
Ed Truck i Michael Scott
No, w miliony może nie, ale jest na bogato! 25 najlepszych polskich startupów to flagowy projekt My Company Polska. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć jego formułę - wspólnie z Amazon Web Sevices (AWS) i Vestbee wybierzemy również najbardziej obiecujące spółki, które otrzymają m.in. kredyt na usługi AWS. Jak można wziąć udział w naszej inicjatywie?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Ranking 25 Najlepszych Polskich Startupów to jeden z flagowych i najbardziej prestiżowych rankingów przygotowywanych przez magazyn My Company Polska. Pokazujemy w nim najszybciej rozwijające i skalujące się startupy, bazując na analizie poszczególnych rund finansowych w ciągu poprzedzających publikację czterech kwartałów. W ten sposób tworzymy zestawienie, które idzie za pieniędzmi, jakie w startupy inwestują fundusze venture capital.

W pierwszej edycji zwycięzcą został Booksy, który przez dwa kolejne lata miał rekordowe rundy finansowe. W edycji 2020 r. nagrodziliśmy startup LESS_ który miał rekordową na polskim rynku rundę seed. W kolejnym 2021 r. zwyciężył Piotr Pisarz z Uncapped, czyli fintechu, który w rok urósł od zera do globalnego gracza.

Teraz postanowiliśmy poszerzyć formułę rankingu...

Michael Jordan, Allen Iverson, Larry Bird, Lebron James. Co łączy tych wybitnych koszykarzy? Każdy z nich zdobył prestiżową nagrodę Rookie of the Year, przyznawaną przez NBA najlepszym zawodnikom rozgrywającym swój pierwszy sezon w lidze. Jak potoczyły się ich kariery - wszyscy wiemy. Teraz My Company Polska - wspólnie z Amazon Web Services (AWS) i Vestbee - poszuka podobnych talentów w świecie startupów.

„Rookie of the Year” to zestawienie 10. najbardziej obiecujących inicjatyw startupowych. Takich, które nie mogą się jeszcze pochwalić wielomilionowymi rundami finansowymi, za to już teraz rozwijają dobrze rokujący produkt. Bo nim trafi się na karty historii, trzeba trafić swój pierwszy rzut.

Szukamy młodych spółek (do 5 lat) posiadających skalowalną technologię lub produkt (MVP), mająca pierwszych klientów lub/i wdrożenia u większych partnerów, pierwsze przychody oraz posiadające wsparcie ze strony inkubatorów i akceleratorów. Choć, to trudno mierzalne, to szukamy founderów, którzy mają dogłębną pasję do tego, co robią, a także potrafią dowozić na czas, bez żadnych wymówek.

Partnerami rankingu są Amazon Web Services (AWS) oraz Vestbee, których przedstawiciele zasiądą w jury konkursu. 

Jakie nagrody czekają na najlepszych?

Wyróżnione spółki staną przed szansą na otrzymanie kredytu - do 100 tys. dol. - na usługi Amazon Web Services (AWS), pod warunkiem, że spełnią wymogi programu AWS Activate. Wzmianka o wybranych inicjatywach pojawi się w miesięczniku My Company Polska, a jeden ze startupów zostanie przez nas zarekomendowany do programu mentoringowego InCredibles Sebastiana Kulczyka.

Jak można się zgłaszać?

Formularz aplikacyjny można znaleźć TUTAJ. Do zgłaszania inicjatyw zachęcamy zarówno startupowe akceleratory, jak również samych founderów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY