Moja filozofia inwestowania? Na pewno wyżej zawiesiłem spółkom poprzeczkę. Wywiad z Bartkiem Puckiem

Bartek Pucek
Bartek Pucek
Wolę mieć więcej czasu na pomoc wybitnym founderom i startupom, niż działać szeroko. Jestem raczej w kontrze do funduszy venture capital, nie muszę optymalizować portfolio - mówi Bartek Pucek, CEO Forward Operation.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Obecna trudna sytuacja na rynku startupowym wynika przede wszystkim z powodów ekonomicznych - wyceny znacznie się obniżyły, a fundusze ostrożniej inwestują kapitał - mówi Pucek. I dodaje: - Oczywiście bardzo spółki będące na wczesnym etapie rozwoju i tak sobie poradzą.

Jak wygląda strategia inwestycyjna Bartka Pucka? - Wcześniej zakładałem, że rocznie będę inwestował w 5-7 spółek rocznie. Dziś ta liczba nie przekracza 2 - wskazuje przedsiębiorca.

Rozmowa odbyła się podczas InCredible Summit - wydarzenia, podczas którego uczestnicy VI edycji InCredibles zaprezentowali swoje projekty przed gronem jurorów. W spotkaniu w teatrze Garnizon Sztuki w Warszawie uczestniczyło blisko 160 osób – przedstawicieli spółek wszystkich edycji InCredibles, mentorów, przedstawicieli funduszy, studentów MBA for Startups i innych przyjaciół programu.

Nasza relacja video z wydarzenia dostępna jest TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ