Model Y - czy to najbezpieczniejszy średniej wielkości SUV na świecie?

Model Y
Model Y, fot. materiały prasowe
Model Y to w pełni elektryczny SUV średniej wielkości, zaprojektowany z myślą o maksymalnej wszechstronności i bezpieczeństwie, oferujący wiodący zasięg, doskonałe osiągi i najbardziej zaawansowaną technologię.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Model Y jest dostępny w trzech wariantach, wszystkie jako 5-miejscowe: zupełnie nowy Model Y Performance z nowej Gigafactory Berlin-Brandenburg Tesli, Model Y Long Range oraz Model Y z napędem na tylne kola, dostępny w Europie od końca sierpnia 2021 r. i obecnie produkowany w Gigafactory w Szanghaju oraz Gigafactory Berlin-Brandenburg.

Z zasięgiem WLTP do 533 km i zużyciem WLTP na poziomie zaledwie 16,9 kWh/100 km, Model Y Long Range należy do najbardziej wydajnych samochodów w kategorii średniej wielkości SUV-ów. Pomimo zwiększonej mocy, Tesla Model Y Performance może pochwalić się również doskonałą wydajnością, prowadząc do zasięgu WLTP wynoszącego 514 km i zużycia WLTP na poziomie zaledwie 17,1 kWh/100 km. Model Y jest zbudowany z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie i użyteczności, przy czym ta ostatnia wspierana jest m.in. dużą ilością miejsca do przechowywania i przestrzeni pasażerskiej.

Wewnątrz panoramiczny szklany dach i wysokie siedzenia modelu Y stwarzają wrażenie przestronności i zapewniają rozległy widok z każdego miejsca w pojeździe. Przedni bagażnik i dzielone, składane siedzenia w drugim rzędzie zapewniają łącznie 1,9 m3 przestrzeni bagażowej. Podobnie jak Model 3, Model Y nie wymaga kluczyków, ale zamiast tego łączy się ze smartfonem w celu bezproblemowego wsiadania i wysiadania, z jednym 15-calowym ekranem dotykowym wewnątrz dla wszystkich elementów sterujących samochodu. Model Y łączy się również z aplikacją Tesla Mobile w celu uzyskania unikalnych, łatwo dostępnych funkcji, takich jak zdalne odblokowanie, zdalne przygotowanie wstępne, śledzenie lokalizacji, tryb ograniczenia prędkości i wiele innych.

Model Y - jak przekonuje producent - został zaprojektowany jako najbezpieczniejszy średniej wielkości SUV na świecie. Zbudowany od podstaw jako pojazd elektryczny, nisko położony środek ciężkości, sztywna konstrukcja nadwozia i duże strefy kontrolowanego zgniotu zapewniają niezrównaną ochronę. Jego aerodynamiczny kształt i wiodąca technologia akumulatorów sprawiają, że jest on również bardzo wydajny pod względem zużycia energii, co oznacza, że ​​możesz osiągnąć lepszy zasięg przy mniejszym zużyciu energii. Model Y jest również kompatybilny z obecną siecią Supercharger, składającą się z ponad 8 tys. Supercharger w całej Europie, dystrybuowanych w ponad 850 stacjach, a także z nowymi Superchargerami V3, które mogą ładować Model Y z prędkością 241 km zasięgu w zaledwie 15 minut.\

Ceny modelu Y dla Polski zaczynają się od 274.990 zł za wersję tylnonapędową. Tesla Model Y Long Range jest dostępna od 314,990 zł, a Tesla Model Y Performance jest dostępna od 329,99 zł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ