Medical Inventi z dotacją UE na wdrożenie nowego innowacyjnego biomateriału za ponad 1,5 mln zł

Maciej Maniecki
Maciej Maniecki / Fot. materiały prasowe
Spółka biotechnologiczna zajmująca się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce oraz ochronie zdrowia – Medical Inventi – uzyskała dotację z Funduszy Europejskich na badania i wdrożenie do produkcji innowacyjnego biomateriału służącego do regeneracji ubytków chrzęstno-kostnych. Producent FlexiOss® zapowiada, że projekt będzie punktem wyjścia do kolejnych, których finalny cel to certyfikacja produktu jako wyrobu medycznego i jego komercjalizacja. Wartość całego projektu przekracza 1,5 mln zł.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Projekt będzie polegał na pracach B+R, a następnie na wdrożeniu do produkcji dwufazowego biomateriału do regeneracji ubytków chrzęstno-kostnych z zastosowaniem na rynku weterynaryjnym. Finalnym celem tych działań będzie certyfikacja produktu jako wyrobu medycznego oraz jego komercjalizacja na rynku w zastosowaniach u ludzi. - Cieszymy się z tego, że nasze projekty są zauważane. Tak jest również w tym przypadku, gdzie z Funduszy Europejskich na badania i wdrożenie produktu otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie blisko miliona złotych. Efektem tej realizacji będzie nowy innowacyjny produkt pod roboczą nazwą „OsteoChondral Graft”. Na tym etapie mogę powiedzieć, że będzie dedykowany na rynek weterynaryjny, a w późniejszym czasie chcemy, żeby ten wyrób medyczny posłużył również ludziom - mówi Maciej Maniecki, prezes zarządu Medical Inventi.

Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, nadrzędnym celem projektu jest poprawa konkurencyjności Medical Inventi na rynku poprzez wdrożenie nowego produktu o roboczej nazwie OsteoChondral Graft. Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich to 963 tys. zł, a wartość całego projektu to ponad 1,5 mln zł.

W październiku br. Medical Inventi została przyjęta w poczet członków Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED. W 2024 roku lubelska spółka rozważa debiut na rynku NewConnect.

ZOBACZ RÓWNIEŻ