Majówka udana dla PKP Intercity. Polacy chętniej wybierali pociągi

PKP Intercity
PKP Intercity
Polskie Koleje Państwowe w weekend majówkowy pobiły swój zeszłoroczny sukces. Pociągami przewoźnika podróżowało blisko 2 miliony osób.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jest to wzrost o prawie 16 proc. w stosunku do ubiegłego roku, wówczas z usług PKP Intercity skorzystało ponad 1,7 miliona podróżnych. W sobotę 29 kwietnia spółka odnotowała największą frekwencję - 240 tysięcy pasażerów. To najlepsza majówka w ponad 20-letniej historii firmy.

Majówka w PKP Intercity. Firma zwiększyła liczbę wagonów

W okresie 28 kwietnia – 7 maja do składów PKP Intercity dołączyło blisko 820 wagonów do ponad 580 pociągów, które kursowały na najbardziej popularnych trasach. Na torach przewoźnik uruchomił również 8 dodatkowych połączeń. Największym zainteresowaniem podróżnych cieszyły się połączenia między stolicą a największymi miastami: Krakowem, Gdynią, Poznaniem i Wrocławiem.

- Z dumą możemy ogłosić, że za nami kolejna rekordowa majówka. Tak wysokie wyniki to kontynuacja trendu, który utrzymujemy od lat. Rozwój kolei to efekt przemyślanych decyzji i planów oraz odpowiednich inwestycji, które zaczynają być widoczne także dla pasażerów. Cieszę się, że Polacy nam ufają i tak licznie wybierają kolej jako swój środek transportu – mówi Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

Do końca maja Polskie Koleje Państwowe wprowadziły promocję, w ramach której podróżni mogą skorzystać z oferty tańszych przejazdów. Oferta obejmuje przejazdy w pierwszej oraz w drugiej klasie na najpopularniejsze trasy. Promocja obowiązuje również na przejazdy pociągami Pendolino. Oferta jest ograniczona czasowo - potrwa do 28 maja i będzie obowiązywać na przejazdy do końca tego miesiąca.

Nie jest to jednak jedyny upust, który oferuje przewoźnik. Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało prezent dla najmłodszych i ich rodziców. W czwartek 1 czerwca br. dzieci i młodzież do 16 roku życia będą mogły podróżować pociągami narodowego przewoźnika za darmo.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ