Maciej Wandzel, szef Soho i Boris Kudlicka, znany architekt, zakładają wspólny biznes

Tu Las, tam woda
Tu Las, tam woda
Tu Las Tam Woda - taką nazwę nosi nowy projekt Macieja Wandzela, szefa Soho Development oraz Borisa Kudlicki, architekta i scenografa operowego oraz Jerzego Pielichowskiego i Tomasza Jana Wygody. Będzie to inwestycja deweloperska w Kalborni na Mazurach.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Tu Las Tam Woda została zaprojektowana przez Boris Kudlička with Partners. Inwestycja powstanie w Kalborni, jednej z najbardziej bardziej znanych lokalizacji na Mazurach - przy jeziorze Dąbrowa Wielka w okolicach Wzgórz Dylewskich.

Tu Las Tam Woda. Nowa inwestycja deweloperów

Inwestorem Tu Las Tam Woda jest Nowe Liliopolis, spółka należąca do inwestorów: Macieja Wandzela – dewelopera, twórcy projektu Soho Factory w Warszawie, który w swoim portfolio posiada również hotel Mercure w Szklarskiej Porębie, Borisa Kudlički – architekta i scenografa operowego oraz Jerzego Pielichowskiego i Tomasza Jana Wygody – inwestorów wyspecjalizowanych w rewitalizacji przedwojennych nieruchomości.

Inwestycja opiera się na sprzedaży domów oraz, ewentualnie wynajmu w formule, jak deklarują deweloperzy, porównywalnej do condoapartamentów. Roczny zysk ma wynieść 70% rocznego wynajmu, ale szczegółów w komunikacie brakuje.

Z czego składa się inwestycja

W pierwszym etapie inwestycji powstanie 36 domów , w drugim 14. Obok nich powstanie własny port z możliwością cumowania łódek, recepcja, plaża, SPA, amfiteatr, kino plenerowe, szklarnie, siłownia, sala konferencyjna, podgrzewany basen zewnętrzny czy stacja do ładowania e-samochodów.

Domy będą  drewnianej konstrukcji i metrażu od 79 mkw. do 107 mkw. Pierwszy dom pokazowy, w stanie deweloperskim, będzie można obejrzeć już w marcu, a zakończenie inwestycji zaplanowano na 2024 r.

Jednym z fundamentalnych założeń ideowych była realizacji inwestycji z maksymalnym poszanowaniem środowiska naturalnego, poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów, niskoemisyjną budowę szanującą istniejącą zieleń oraz energooszczędne rozwiązania. Naturalne materiały pojawiają się nie tylko we wnętrzach oraz na elewacji, ale przede wszystkim wykorzystane są w konstrukcji budynku, a standardowe materiały izolacyjne zostały zastąpione naturalną wełną drzewną. Budynki wykonane są w technologii drewnianej prefabrykacji. Budynki zasilane są w ciepło i chłód z pompy ciepła, która wykorzystuje naturalne walory ziemi.