Liderzy biznesu wybiorą najlepszy studencki startup w Polsce

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe 19
28 maja w warszawskiej Kinotece, w Pałacu Kultury i Nauki, odbędzie się ogólnopolski przegląd najlepszych studenckich innowacji, które zasilą wkrótce polski rynek startupowy. Enactus Poland to jedyne w Polsce wydarzenie, podczas którego szefowie największ

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

28 maja w warszawskiej Kinotece, w Pałacu Kultury i Nauki, odbędzie się ogólnopolski przegląd najlepszych studenckich innowacji, które zasilą wkrótce polski rynek startupowy. Enactus Poland to jedyne w Polsce wydarzenie, podczas którego szefowie największych firm spotykają się z przedsiębiorczymi studentami, aby wspierać ich w tworzeniu innowacyjnych biznesów na rzecz rozwoju lokalnych społeczności.

– Enactus Poland to platforma łącząca świat akademicki ze światem biznesu, wspierająca jednocześnie rozwój przedsiębiorczości oraz idei społecznej odpowiedzialności biznesu wśród młodych ludzi. Raz w roku ok. 100 prezesów i dyrektorów zasiada w jury konkursu Enactus Poland, aby ocenić projekty biznesowe prowadzone przez studentów z całej Polski – mówi Sonia Zakrzewska, Country Leader Enactus Poland.

Myśl globalnie, działaj lokalnie

Enactus to międzynarodowa organizacja non profit zrzeszająca ponad 1700 studentów w 36 krajach na całym świecie. Innowacyjne aplikacje i technologia energooszczędna, walka z marnotrawieniem żywności, recykling odpadów, aktywizacja seniorów, osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie – to tylko niektóre tematy podejmowane przez studentów Enactus. Wspierani przez liderów biznesu oraz opiekunów naukowych projektują modele biznesowe, które z jednej strony mają przynieść określoną wartość ekonomiczną, a z drugiej – przyczyniać się do poprawy warunków i standardów życia lokalnych środowisk.

W Polsce działa obecnie 13 drużyn Enactus, m.in. na takich uczelniach jak Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie czy Politechniki: Łódzka, Warszawska i Poznańska. W Enactus zaangażowani są młodzi ludzie którzy chcą się rozwijać i mieć wpływ na otaczającą ich rzeczywistość, oraz odpowiedzialni partnerzy, tacy jak Giełda Papierów Wartościowych, firmy Axa, Tesco Polska, Siemens, Ferrero Commercial Polska, Renault Polska, Grupa Saint-Gobain czy Project Management Institute. Firmy partnerskie dzielą się wiedzą i inspirują młodych do podejmowania wyzwań, mając tym samym dostęp do najlepszych talentów na rynku.

Najbardziej przedsiębiorczy studenci w Polsce

Najważniejszym wydarzeniem Enactus w ciągu roku jest krajowy konkurs, który pozwala ocenić roczną prace studentów oraz wyłonić najbardziej obiecujące startupy akademickie. Enactus Poland National Competition 2018 odbędzie się 28 maja w Warszawie. Doświadczeni prezesi i dyrektorzy, którzy zasiądą w jury konkursu, ocenią projekty i przekażą studentom informację zwrotną. Najlepszy zespół studencki weźmie udział w światowym finale, czyli konkursie Enactus World Cup w Dolinie Krzemowej w USA. Co roku gromadzi on nawet 4000 osób, światowych liderów biznesu, przedsiębiorczych studentów oraz naukowców z całego świata.

Organizatorem programu Enactus w Polsce od 2009 r. jest firma doradcza Bigram. Udział w tegorocznej edycji konkursu zapowiedzieli m.in.: Shell, Prudential, Alior Bank, Grupa Eurocash, IMB Poland, Oriflame Poland, UPC Polska, Santander Consumer Bank, Danone, PKO Bank Polski.

Więcej o wydarzeniu na www.enactus.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ