Konto oszczędnościowe w Apple. Producent iPhone'a powoli staje się bankiem

Apple udostępni konto oszczędnościowe / Fot. Miche
Apple udostępni konto oszczędnościowe / Fot. Micheile Henderson, Unsplash.com
Apple uruchomił konta oszczędnościowe z roczną stopą procentową powyżej 4%. Nowe konta noszą markę Apple'a i są zintegrowane z telefonami iPhone. Goldman Sachs jest partnerem finansowym firmy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Goldman Sachs oferuje już depozyt Marcusa dla swoich klientów i pojawiły się obawy, że usługi będą się kanibalizować. - Nakładanie się jest niewielkie. Ale oczywiście będziemy uważnie obserwować, czy nie doszło do kanibalizacji - mówi David Solomon, dyrektor generalny Goldman Sachs. 

Solomon dodał, że oferta Apple "jest dla nas sposobem na otwarcie kolejnego kanału depozytowego" i powiedział, że "poszerzenie naszej bazy depozytowej zawsze jest dla nas cenne"

Sprawdź: Projekt emerytury stażowej

Relacja Apple-Goldman jest wyjątkowa, ponieważ łączy dwie historyczne marki na bardzo różnych rynkach i podkreśla stopień, w jakim niektórzy giganci technologiczni wskakują do usług finansowych, potencjalnie jako konkurenci. 

Apple buduje funkcje dla iPhone'a i jego aplikacji Wallet, takie jak karta kredytowa Apple Card, podczas gdy Goldman jest faktycznym bankiem stojącym za usługami finansowymi firmy.

Zobacz: Premier Finlandii

Solomon dodał też w wywiadzie dla CNBC, że Goldman chętnie przyjmie depozyty z konta oszczędnościowego Apple i wdroży je we własnej bazie klientów, jeśli klienci będą chcieli tak zrobić.

Konto oszczędnościowe Apple'a

Użytkownicy karty Apple Card zyskają oprocentowanie na poziomie 4,15% w skali roku, bez prowizji dla Apple'a.

 

Można również dodać pieniądze do konta oszczędnościowego, wpłacając środki bezpośrednio z połączonego konta bankowego. Albo, jeśli mamy już saldo gotówkowe, możemy przenieść je na konto oszczędnościowe. Apple nie pobiera żadnych opłat ani nie wymaga minimalnego depozytu czy salda.

ZOBACZ RÓWNIEŻ