Kombinat Konopny rozbija bank. 4,5 mln w 7 minut

Kombinat Konopny
Kombinat Konopny, fot. materiały prasowe
Tylko 7 minut trwała akcja crowdfundingowa Kombinatu Konopnego. Firma pozyskała 4,5 mln złotych. Zainteresowanych nabyciem akcji było aż 3 tys. inwestorów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Kombinat Konopny – spółka specjalizująca się w uprawie i przetwórstwie konopi włóknistych – pobiła rekord czasowy polskiego crowdfundingu udziałowego. Wystarczyło 7 minut, by inwestorzy dokonali 736 inwestycji w akcje Kombinatu na łączną kwotę 4,5 mln zł. Środki zostaną wykorzystane m.in. na rozbudowę zakładu zielarskiego, rozszerzenie portfolio produktów oraz ekspansję zagraniczną. W pierwszej emisji w 2020 r. Kombinat pozyskał 4,2 mln zł w 38 minut.

Wcześniejszy czasowy rekord należał do spółki CanPoland, która na początku 2021 roku zebrała 4,4 mln zł w 11 minut. Obie emisje Kombinatu Konopnego oraz emisja CanPoland promowane były przez platformę Crowdway.

Zainteresowanie II emisją crowdfundingową Kombinatu Konopnego było olbrzymie, ponad 3000 inwestorów zapisało się na alert o starcie emisji, a na forach trwały ożywione dyskusje. Liczyłem na dobry start, ale nie spodziewałem się, że emisja zamknie się aż tak szybko. Jestem dumny i szczęśliwy, że udało nam się pobić ten rekord. To świadczy o ogromnym zaufaniu do naszych planów. Dziękuję całemu zespołowi za ogrom pracy, witam na pokładzie Kombinatu ponad 700 akcjonariuszy: razem będziemy dalej tworzyć najmocniejszą markę w branży konopnej - powiedział Maciej Kowalski, prezes zarządu Kombinatu Konopnego.

Cieszymy się z realizacji kolejnej emisji Kombinatu Konopnego, którą mogliśmy wspierać. Mamy nadzieję na udany debiut giełdowy w 2022 roku i życzymy sukcesów zarówno spółce jak i inwestorom - powiedział Marcel Rowiński, prezes zarządu Crowdway.

ZOBACZ RÓWNIEŻ