Jedna trzecia 50-latków inwestuje w krypto i Bitcoina

Bitcoin jest lubiany przez 50-latków / Fot. Kancha
Bitcoin jest lubiany przez 50-latków / Fot. Kanchanara, Unsplash.com
Czy Bitcoin i kryptowaluty to gra tylko dla młodych? Z najnowszego badania wynika, że niezupełnie. Starsi ludzie również inwestują w tym sektorze.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Rynek kryptowalut nie jest dla osób o słabych nerwach - o tym wie każdy, kto choć przez 2-3 lata inwestuje w krypto. Jednocześnie z najnowszego badania wynika, że coraz więcej ludzi decyduje się na inwestowanie w krypto aktywa, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. W dodatku są to osoby, które liczą na to, że inwestycje w krypto zapewnią im emeryturę. 

Miliarderzy: Vitalik Buterin

Jak podaje KuCoin, giełda kryptowalut, która zrealizowała ankietę, ok. 27% Amerykanów w wieku 18-60 lat posiadało lub handlowało kryptowalutami w ostatnich sześciu miesiącach. Jednocześnie starsi ludzie są bardziej przywiązani do tej klasy aktywów - 28% osób w wieku 50 lat i więcej stawia na kryptowaluty w ramach swoich planów na wcześniejszą emeryturę. 

Najpopularniejszym argumentem do inwestowania w krypto dla starszych osób jest to, że uważają je za "przyszłość finansów i nie chcą przegapić gorącego trendu". Postrzegają takie inwestycje również jako sposób na dywersyfikację swoich portfeli. 

Zobacz: Flipper

Obecnie trudno "kupić" te argumenty, bo Bitcoin i krypto są na dużej stracie w stosunku do swoich rekordowych wycen. To oznacza, że inwestorzy w zdecydowanej większości są na minusie. Z drugiej strony, organizacje takie jak JP Morgan sugerują, że mamy teraz "dobry punkt wejścia dla inwestorów długoterminowych".

Z prognoz wynika, że Bitcoin będzie wart 100 tys. dol. w 2023 r. Z kolei do roku 2027 r. jego wycena miałaby wzrosnąć nawet do 500 tys. dol. lub więcej. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ