Jak zmieniło się podejście startupów do robienia biznesu? Wywiad z Rafałem Pluteckim

Rafał Plutecki
Rafał Plutecki
Na początku działalności startupu bardzo ważne jest dobranie do współpracy odpowiednich ludzi. W rozwoju kluczowa jest szybkość pozyskiwania wiedzy, uczenia się kolejnych, nowych umiejętności - przekonuje Rafał Plutecki, inwestor, członek zarządu SunRoof.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Polskim startupom nie brakuje determinacji - uważa Plutecki. I dodaje: - Elementy ludzkie, które stoją za sukcesem każdego foundera są niezwykle istotne w pierwszej fazie rozwoju firmy. 

W wywiadzie z My Company Polska seryjny przedsiębiorca opowiada również o programie mentoringowym InCredibles Sebastiana Kulczyka. - Prowadzić i rozwijać taki program przez sześć lat jest dużą sztuką. To naprawdę wyjątkowa inicjatywa na rodzimym rynku startupowym. Wszystkim startupom polecam aplikację do programu! - mówi Rafał Plutecki

Co jest najważniejsze na początku współpracy z tego typu projektami? Jak wskazuje ekspert, każdy startup już na wstępie powinien mieć działający produkt, pierwszych klientów i przychody.

Rozmowa odbyła się podczas InCredible Summit - wydarzenia, podczas którego uczestnicy VI edycji InCredibles zaprezentowali swoje projekty przed gronem jurorów. W spotkaniu w teatrze Garnizon Sztuki w Warszawie uczestniczyło blisko 160 osób – przedstawicieli spółek wszystkich edycji InCredibles, mentorów, przedstawicieli funduszy, studentów MBA for Startups i innych przyjaciół programu.

Nasza relacja z wydarzenia dostępna jest TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ