HP zapowiada nowe laptopy i większe wykorzystanie Sztucznej Inteligencji

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe
Firma HP zapowiedziała na targach CES 2021 liczne rozwiązania do tworzenia, współpracy i łączenia się, niezależnie od tego, gdzie przebywa użytkownik. Nowości HP to jeszcze większe wykorzystanie Sztucznej Inteligencji oraz usprawnione funkcje, przygotowane z myślą o pracy poza biurem.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Ponieważ połowa pracowników na całym świecie nadal pracuje zdalnie z powodu pandemii COVID-19, pojawiają się nowe przypadki użycia komputerów przez osoby stale przebywające w domu. Od wybuchu pandemii, czas spędzany przy PC wzrósł o kilka godzin tygodniowo. W niektórych przypadkach doprowadziło to do wzrostu codziennej kreatywności tj. fotografowanie, pisanie opowiadań lub artykułów oraz transmisje na żywo, które są obecnie trzema najpopularniejszymi czynnościami wśród użytkowników. Ale praca i pozostanie w domu nie zawsze są proste, ponieważ tylko 30 proc. ludzi ma przestrzeń, w której mogą zamknąć drzwi i odciąć się od innych domowników. Pomimo tego, 72 proc. pracowników umysłowych chce rozwoju hybrydowego modelu zdalnego biura, dodatkowo, 48 proc. przedstawicieli generacji Z rozważa w przyszłości rozszerzenie swojej niezależnej działalności, wymagając przy tym rozwiązań z łatwiejszą współpracą i funkcjami „mikromobilności”.

- Choć komputer jest ważniejszy niż kiedykolwiek, to wciąż najważniejszy jest człowiek. Nasze innowacje nadal opierają się na dogłębnej wiedzy o klientach, która pomaga im utrzymywać kontakt, angażować się i wnosić wkład w ten nowy świat - mówi Alex Cho, prezes HP Personal Systems. I dodaje: - Spoglądamy poza urządzenia, z których ludzie korzystają, na to, co poprawi ich wrażenia - od oprogramowania, które steruje oświetleniem podczas połączeń wideo, poprzez urządzenia peryferyjne, umożliwiające bardziej indywidualne podejście, aż po to, jak usługi mogą ułatwić monitorowanie i zarządzanie wieloma urządzeniami.

Sposób, w jaki pracujemy i miejsce, w którym się to dzieje, zwiększyły zapotrzebowanie na technologię, która utrzymuje nas w produktywności i sprzyja współpracy. Zdolność do wspólnej pracy pomimo bycia osobno nigdy nie była ważniejsza. Firma HP próbuje zaspokoić tę potrzebę, dzięki nowym modelom HP Dragonfly G2 i HP Dragonfly Max. Zaprezentowano również m.in. słuchawki douszne HP Elite Wireless Earbuds, które - jak zapowiada producent - są przystosowane do rozmów konferencyjnych oraz szereg monitorów ułatwiajacych pracę.

Znaczenie usług

Eksperci podkreślają, że w najbliższych miesiącach jeszcze większe znaczenie będą miały usługi związane z cyfrowym światem. Firma HP proponuje odbiorcom support przyspieszajacy rozwiązywanie problemów związanych z IT, a firmy być może skorzystają z usługi Business Boost do zarządzania produktywnością zdalnych pracowników.

Tegoroczne targi CES 2021 odbyły się w formule online. Organizatorzy już teraz zaprosili fanów na przyszłoroczną edycję, która - wedle ostatnich planów - odbędzie już stacjonarnie, 5-8 stycznia w Las Vegas.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY