Google Maps. Nadciągają wielkie zmiany - zdradza szef Google Geo

Firmy technologiczne stoją przed dużym wyzwaniem /
Firmy technologiczne stoją przed dużym wyzwaniem / Fot. Rajeshwar Bachu, Unsplash.com
Google dąży do tego, by aplikacja Google Maps była w stanie jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby użytkowników - w tym być absolutnie na bieżąco co do sytuacji na drodze czy pogodzie. W tym kierunku pójdzie rozwój aplikacji - zdradza w rozmowie z Wall Street Journal Christopher Phillips, szef Google Geo.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Aplikacja Google Maps jest jedn z najbardziej popularnych aplikacji na telefony na świecie. Dodatkowo to najważniejsza aplikacja "nawigacyjna". Christopher Phillips zdradza, w którym kierunku Google Geo chce ją rozwijać.

- Przyszłość to fotorealistyczny widok prawdziwego świata. Będziesz w stanie przenieść się w różne miejsca, które będą wyglądąły dokładnie tak, jak w świecie rzeczywistym w danym momencie dnia, w aktualnych warunkach pogodowych czy natężeniu ruchu. Dodatkowo pozyskać najlepsze możliwe opcje na dotarcie w to miejsce - tłumaczy. 

Dodatkowo Google Maps mają stać się bardziej przystępne dla osób niepełnosprawnych. 

Przeczytaj także: Nowe inwestycje od Coffeedesk

Google Maps pójdzie w wirtualną rzeczywistość

Christopher Phillips zaznacza, że pomimo rozwoju technologii takich jak okulary VR czy nawet implanty mózgowe, to telefon pozostanie najważniejszym narzędziem dla ludzi. Google zamierza jednak przyjąć całością strategię, która umożliwi wykorzystanie wszystkich nowych technologii do wsparcia ludzi w przeniesieniu się w inne miejsca - chodzi tu zarówno o wskazówki wizualne, dźwiękowe jak i rzeczywistość rozszerzoną, w zależności od potrzeb.

- Przykładowo, jeśli spacerujesz, to patrzenie na ekran smartfona może być niebezpieczne. Dlatego obok wskazówek wizualnych ważne są wskazówki dźwiękowe. Zamierzamy dopasowywać się do kontekstu, w jakim aplikacja jest używana - dodaje. 

Wyzwaniem jest jednak takie przygotowanie aplikacji, by użytkownicy mieli łatwy i przystępny dostęp do jej funkcjonalności bez nadmiernego skomplikowania jej wyglądu. Przykładowo, Google rozpoczyna testy nowej wersji Live View, która umożliwi wyszukiwanie różnych punktów takich jak restauracje, bankomaty czy punkty usługowe po podniesieniu telefonu nawet przy ulicy. Umożliwi to m.in. znalezienie miejsc, które znajdują się po drugiej stronie budynków i w normalnych warunkach nie byłyby widoczne. Dodatkowo aplikacja da takie informacje, jak godziny otwarcia czy dostęp dla osób niepełnosprawnych. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ