Programy sektorowe: zdrowie i medycyna
Fot. ShutterstockChodzi o InnoNeuroPharm, jeden z tzw. programów sektorowych stworzonych w ramach działania 1.2 PO Innowacyjny Rozwój. W konkursie jest do rozdania 230 mln zł na badania i rozwój, a o dotację będzie się można ubiegać od sierpnia do października. Ale nie jest to propozycja dostępna dla wszystkich. Aplikować nie będą mogły projekty z województwa mazowieckiego – wyczerpanie się tzw. koperty mazowieckiej to zresztą problem, który dotyczy całego PO IR.
Możliwe też, że w obecnej perspektywie finansowej jest to ostatnia okazja, by pozyskać większą kwotę na rozwijanie leku lub opracowanie nowej terapii. Wprawdzie nie ma na razie w tej sprawie jednoznacznej deklaracji NCBR, a harmonogramy konkursów na przyszły rok powstaną dopiero jesienią, ale wszystkich goni czas. Na najcenniejsze projekty w tej branży potrzeba go zwykle więcej niż w innych sektorach gospodarki, więc może się okazać, że organizowanie takiego konkursu za rok nie będzie już miało sensu.
Firmy chcące skorzystać z InnoNeuroPharm muszą przede wszystkim przedstawić projekt wpisujący się w agendę tego programu. Czyli w jeden z takich obszarów badawczych, jak innowacyjne produkty lecznicze czy technologie ich wytwarzania albo np. innowacyjne metody rehabilitacji chorych w neuromedycynie (więcej na ten temat w ramce). Zgłaszane projekty powinny mieć ponadto wartość od 1 do 40...
Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl
Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?
- Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
- Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
- Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
- Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska
Więcej możesz przeczytać w 7/2018 (34) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.