Family Business Week. Wyzwania firm rodzinnych

Family Business Week. Wyzwania firm rodzinnych
W dniach 24-28 maja w formule online odbędzie się kolejna edycja wydarzenia Family Business Week.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Żadna inna forma przedsiębiorczości nie jest tak silnie zakotwiczona w społeczeństwie jak firmy rodzinne. Typowa dla przedsiębiorstw rodzinnych triada, na którą składają się sukces ekonomiczny, odpowiedzialność społeczna oraz lokalny patriotyzm, sprawia, że rodzinny biznes ma niepowtarzalną kulturę organizacyjną z bardziej humanistycznym, opartym na wartościach wymiarze – uzasadnia tytuł tegorocznego Family Business Week online „Global Business _Local Family” dr Adrianna Lewandowska, prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, organizatora eventu. Szczególnie w trudnych, nieoczywistych czasach pandemii firmy rodzinne stały się ostoją polskiej gospodarki, chroniąc miejsca pracy i wspólnie z zaangażowanymi zespołami szukając najlepszych rozwiązań w drodze do długowieczności. 

Rodziny biznesowe z Polski i zza granicy spotkają się online już po raz drugi. Zeszłoroczny Family Business Week był jednym z pierwszych eventów online i zgromadził ponad 80 prelegentów z 14 krajów z kilku kontynentów oraz prawie 1000 uczestników. W tym roku każdy z dni Family Business Week będzie związany z jednym z pięciu kluczowych obszarów: wiedzy, władzy, własności, wartości i wizji, o które powinna dbać każda rodzina biznesowa, której zależy na długowieczności. Program codziennych spotkań został zaprojektowany w oparciu o potrzeby i oczekiwania rodzin biznesowych, które niejednokrotnie stają obecnie przed wyzwaniami i trudnościami związanymi z aktualną sytuacją. Najlepsi eksperci z całego świata podzielą się swoim doświadczeniem, wsparciem oraz dobrymi praktykami zarówno dla biznesu, jak i dla rodziny. Najciekawsi przedsiębiorcy z całego świata pokażą, jak radzą sobie w codziennych wyzwaniach na drodze do długowieczności. 

Od rana zaplanowane są prelekcje eksperckie oraz spotkania w właścicielami wspaniałych firm rodzinnych z całego świata. Prelekcje wygłoszą uznani zagraniczni eksperci, działający w różnych obszarach firm rodzinnych, m.in. Rania Labaki, Susanne Bransgrove czy Guillermo Salazar. Uczestnicy Family Business Week będą mogli poznać czołowych liderów przedsiębiorczości rodzinnej, z firm takich jak: Hōshi Ryokan – tradycyjnego japońskiego hotelu, najstarszej firmy rodzinnej na świecie (rok założenia: 718), D’Addario & Company, Inc., - największego i najstarszego producenta oraz dystrybutora akcesoriów muzycznych, Grönlunds Plåt AB – nowoczesnego szwedzkiego przedsiębiorstwa, które istnieje na rynku prawie 150 lat i zajmuje się obróbką blachy. Natomiast na wieczorach eksperckich pojawią się polscy specjaliści z obszarów firm rodzinnych, m.in.: dr Adrianna Lewandowska, Roman Wieczorek, Szef Zespołu Ekspertów Instytutu Biznesu Rodzinnego czy prof. Maciej Stradomski, Przewodniczący Rady Programowej Instytutu. 

Natomiast w godzinach wieczornych odbędą się wieczory eksperckie, podczas których eksperci wezmą pod lupę bieżące wydarzenia w świecie biznesu i rodziny. Podsumują dzień, omówią najciekawsze tezy, porozmawiają o trendach, o wyzwaniach i rozwiązaniach. 

Na Family Business Week Instytut Biznesu Rodzinnego zaprasza właścicieli firm rodzinnych, sukcesorów i sukcesorki, członków rodzin biznesowych i managerów pracujących w firmach rodzinnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ