Jak budować biznes w Estonii

Jak budować biznes w Estonii
58
Konferencja w Warszawie już 29 maja

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Już w środę 29 maja w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie odbędzie się konferencja „Estonia as the Gateway to the Scandinavian Market”. Wydarzenie skierowane jest do polskich przedsiębiorców, którzy chcą zaistnieć lub zwiększyć swoją obecność na skandynawskich rynkach. To także doskonała okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych. 

 

Nazywana jest technologicznym cudem Europy oraz najbardziej zaawansowanym cyfrowo społeczeństwem na świecie. Estonia ponad 99 proc. państwowych usług oferuje online. Możliwość zdalnego zarządzania firmą, przejrzysty system podatkowy oraz partnerskie podejście rządu przyciągają do tego niewielkiego nadbałtyckiego kraju coraz więcej zagranicznych przedsiębiorców, także z Polski. Mocny akcent postawiony na rozwój technologii przyciąga startupy. To właśnie z Estonii pochodzi m.in. Skype, PlayTechczy Transfer Wise.

 

Majowa konferencja poświęcona będzie obecnej sytuacji oraz perspektywom w polsko-estońskich stosunkach gospodarczych.Konferencja będzie jedną z najważniejszych debat o polsko-estońskich relacjach gospodarczych ostatnich lat.Organizatorem wydarzenia jest kancelaria Thompson&Stein, Ambasada Estonii w Polsce, Enterprise Estonia oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. 

 

– Polska jest największym i najważniejszym partnerem handlowym Estonii spośród krajów Europy Środkowej oraz 7-8 spośród wszystkich naszych partnerów handlowych. Wierzymy, że w nadchodzących latach rozwiniemy potencjał drzemiący w naszej współpracy dwustronnej w zakresie handlu i inwestycji. W związku z tym chcielibyśmy serdecznie zaprosić polskie firmy do odwiedzenia Estonii i odkrycia jej atrakcyjnych możliwości biznesowych. Taki jest też cel postawiony przed estońską delegacją biznesową pod moim przywództwem, wyznaczonej przez Estońską Izbę Handlową do wzięcia udziału w majowej konferencji biznesowej pt. "Estonia as the Gateway to the Scandinavian Market– mówi Viljar Lubi, wiceminister Rozwoju Gospodarczego Republiki Estońskiej. 

 

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do polskich małych i średnich firm, które planują ekspansję lub już działają na rynkach zagranicznych. Obecność na wydarzeniu delegacji przedsiębiorców Estońskiej Izby Gospodarczej będzie okazją do tego, by nawiązać lub rozwinąć sieć kontaktów biznesowych, a także poznać nowe trendy i kierunki rozwoju firm na rynkach skandynawskich.

 

Wstęp jest bezpłatny na podstawie rejestracji internetowej na stronie www.estoniangateway.com

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ