Envirly pozyskuje 6 mln zł finansowania. Wśród inwestorów Bank BNP Paribas

Envirly
Envirly / Fot. materiały prasowe
Envirly - platforma do zarządzania śladem węglowym organizacji i raportowania danych niefinansowych - pozyskuje 6 mln zł finansowania. Środki zostaną przeznaczone na rozwój technologii oraz powiększenie zespołu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Envirly dostarcza innowacyjne rozwiązanie SaaS, które wspiera organizacje w zarządzaniu ESG i śladem węglowym, oferując wsparcie w compliance i raportowaniu zrównoważonego rozwoju i śladu węglowego. Envirly jest odpowiedzią na nadchodzące regulacje, takie jak Dyrektywa CSRD, CSDD, CBAM, SFRD, czy Taksonomia. Platforma umożliwia agregację danych niefinansowych i automatyzację raportowania, wspierając przedsiębiorców w dekarbonizacji i zielonej transformacji.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z zaufania, jakie okazali nam inwestorzy i nasi klienci. Naszym celem jest wspieranie organizacji w zielonej transformacji, przynoszącej korzyści zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne - mówi Mateusz Masiak, CEO Envirly

Ogłoszona runda jest jedną z największych seedowych inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej dla produktów compliance ESG. Wzięli w niej udział: Bank BNP Paribas, fundusz inwestycyjny Tangent Line Ventures, a także wcześniejszy inwestor Aligo VC oraz 4 Aniołów Biznesu.

- Mierzenie i ograniczanie śladu węglowego to nie tylko nasz obowiązek wobec środowiska i przyszłych pokoleń, ale także biznesowa konieczność. Podejmowane od lat działania regulacyjne mające na celu ograniczenie emisji CO2 sprawiają, że staje się ono coraz powszechniejszym obowiązkiem dla firm. Przekłada się na konkurencyjność biznesową, dalszy rozwój, ułatwia pozyskiwanie finansowania i wpływa na wizerunek przedsiębiorstw. Do niedawna dotyczyło to tylko największych firm, ale niebawem stanie się koniecznością także dla tych mniejszych, jeśli nie będą chciały wypaść z łańcuchów dostaw. Dlatego postrzegamy platformę Envirly, która umożliwia proste liczenie śladu węglowego nawet firmom, które nie wiedzą, jak się za to zabrać, za bardzo przyszłościowe przedsięwzięcie. Jako Bank Zielonych Zmian chętnie wspieramy jej rozwój - mówi Jarosław Rot, Dyrektor Wykonawczy Obszaru Zrównoważonego Rozwoju, BNP Paribas Bank Polska.

- Jako lead inwestor w najnowszej rundzie finansowania Envirly, bardzo się cieszę z możliwości wspierania firmy w jej misji stania się regionalnym liderem w dziedzinie raportowania ESG. Envirly ma ogromny potencjał do skalowania na poziomie regionalnym i globalnym. Nasza inwestycja to nie tylko wsparcie finansowe, to strategiczne posunięcie, które pozwoli Envirly na agresywne poszerzanie swojej działalności i zdobywanie nowych rynków. Jesteśmy przekonani, że nasze zaangażowanie przyspieszy wzrost Envirly, umacniając ich pozycję jako lidera w branży ESG. Wierzymy, że nasze wsparcie pomoże Envirly w dalszym rozwoju ich zaawansowanych rozwiązań, które są kluczowe dla firm dążących do zrównoważonego rozwoju i transparentności - dodaje Monika Borowiecka z Tangent Line Ventures.

- Jako inwestor, który już wcześniej zaangażował się w rozwój Envirly, bardzo się cieszę z możliwością ponownego wsparcia firmy w jej kolejnym etapie wzrostu. Widząc, jak Envirly umacnia swoją pozycję jako lider w dziedzinie raportowania ESG i zarządzania śladem węglowym, jestem przekonany, że nasza kontynuowana inwestycja przyczyni się do dalszego rozwoju i innowacji w tej kluczowej dla przyszłości branży. To inspirujące, że możemy być częścią tej zielonej transformacji, wspierając Envirly w kreowaniu zrównoważonej przyszłości dla nas wszystkich - podsumowuje Łukasz Mańkowski, Aligo VC.

ZOBACZ RÓWNIEŻ