Digital Champions 2019

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe
Poznaliśmy liderów cyfrowej transformacji

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Tematem ostatniego VI Forum Liderów Cyfrowego Biznesu była hiperkonkurencja i rola człowieka w świecie przyspieszających transformacji cyfrowych. W trakcie wydarzenia został rozstrzygnięty konkurs Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, który na stałe wpisał się w formułę spotkania. Laureaci zostali wyróżnieni w czterech kategoriach.

W pierwszej z kategorii („Cyfrowy Ekosystem”) nagrodę otrzymał Związek Banków Polskich za PolishAPI. Jury doceniło efekt współpracy wielu różnych instytucji, którego rezultatem stał się czołowy standard API na skalę europejską. 

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych został laureatem w kategorii „Cyfrowa Transformacja” za aplikację eVoting związaną z budową platformy blockchain wraz z usługą obsługi walnych zgromadzeń, zapewniającą możliwość zdalnego głosowania. Projekt KDPW to niewątpliwie wyraz świadomości nadciągających zmian związanych z cyfryzacją i automatyzacją procesów w sektorze finansowym. 

Firma Digital Teammates została nagrodzona za „Cyfrowego Urzędnika” w kategorii „Cyfrowy Produkt/Usługa”. Jej rozwiązanie to robot software’owy, który pozwala na automatyzację procesów powtarzalnych i rutynowych, poprawiając efektywność przedsiębiorstw i urzędów publicznych. 

Tytuł „Osobowości Cyfrowego Biznesu”, za ogromną aktywność i zaangażowanie w inicjatywy promujące polską cyfryzację, w tym Festiwal Cyfryzacji, otrzymał natomiast Aleksander Kutela związany z Fundacją Digital Poland i Ringier Axel Springer Polska. Wśród wyróżnionych w konkursie znalazły się BNP Paribas i Samsung, Orange Polska, Neuca i OEX24.

Celem konkursu Digital Champions jest zidentyfikowanie i promocja firm, poszczególnych rozwiązań i przedstawicieli, działających na rzecz cyfrowej transformacji. „My Company Polska” jest patronem medialnym wydarzenia. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY