Daniel Obajtek zapowiada niższe ceny paliw na wakacje "Będą to spore obniżki"

Stacja PKN Orlen
Stacja PKN Orlen, Fot. materiały prasowe
O znacznych obniżkach cen paliw na wakacje prezes koncernu Orlen mówił w wywiadzie dla Radia Zet. "Polacy, klienci będą zadowoleni" - zapewniał Daniel Obajtek.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Kierowcy wyczekiwali powtórki akcji państwowego giganta. Już wiadomo, że i w tym roku Orlen zamierza wprowadzić jakiś rodzaj promocji na paliwa.

Promocje na stacjach paliw cieszyły się dużym zainteresowaniem kierowców zeszłego lata. Wówczas wydano aż 16 milionów kuponów rabatowych.

"Spore obniżki" cen paliw na stacjach Orlenu

W trakcie wywiadu dla Radia Zet Daniel Obajtek zaznaczył, że w tamtym roku promocja trwała częściowo do połowy września. Dodatkowo zapowiedział, że obniżki będą spore a klienci stacji benzynowych będą z nich zadowoleni.

Prezes Obajtek wyjaśnił, że takie decyzje podejmuje się "zdecydowanie wcześniej", analizując całą sytuację na rynku, w tym konkurencję oraz ceny hurtowe.

Polscy naukowcy znaleźli patent na współdzielenie kont Netflixa

Niższe ceny paliw na Orlenie podczas wakacji

Choć prezes koncernu nie potwierdził dokładnych dat, na które będą obowiązywać obniżki, wyraźnie wskazał, że promocja będzie obowiązywać na czas wakacyjny. Wcześniej podobne akcje promocyjne miały miejsce w lipcu i sierpniu. Obajtek podkreślił, że takie mechanizmy stosowane są na całym świecie, aby pozyskać większą liczbę klientów. Jednocześnie zapewnił, że promocja nie będzie trwała do dnia wyborów - podkreśla portal dlahandlu.pl.

Lider rynku paliw

PKN ORLEN to koncern działający w Europie Środkowej i Kanadzie. Skarb Państwa posiada w nim 49,90% udziałów. Koncern posiada siedem rafinerii w Polsce, Czechach i na Litwie, a także ponad 3,1 tysiąca stacji paliw w różnych krajach, takich jak Polska, Niemcy, Czechy, Słowacja, Litwa i Węgry. ORLEN jest również właścicielem Grupy PGNiG, największego dostawcy gazu w Polsce, oraz Grupy Lotos, drugiego największego dostawcy paliw w kraju. Grupa ORLEN posiada także spółki takie jak Energa, zajmująca się produkcją energii elektrycznej, oraz Anwil, specjalizujący się m.in. w produkcji nawozów azotowych i tworzyw sztucznych.

Więcej informacji na temat promocji Daniel Obajtek ma podać w najbliższym czasie.

Tekst będzie aktualizowany.

KAS przeszukuje setki firm w związku z importem zboża z Ukrainy

ZOBACZ RÓWNIEŻ