Cyfrowa rewolucja w biznesie. Spotkanie dyrektorów finansowych w Warszawie

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe
25 września 2019 roku w Warszawie, odbędzie się spotkanie kilkuset finansistów z całej Polski, którzy podejmą dyskusję na temat bieżących wyzwań z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw. Konferencji towarzyszyć będzie gala konkursu Dyrektor Finanso

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

 

25 września 2019 roku w Warszawie, odbędzie się spotkanie kilkuset finansistów z całej Polski, którzy podejmą dyskusję na temat bieżących wyzwań z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw. Konferencji towarzyszyć będzie gala konkursu Dyrektor Finansowy Roku oraz przyznanie wyróżnień Digital Finance Award.

Kongres Dyrektor Finansowy Roku to najdłużej organizowany w Polsce projekt dedykowany społeczności osób zarządzających finansami przedsiębiorstw. Inicjatorami wydarzenia są: ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych oraz grupa Euler Hermes - ubezpieczyciel należności handlowych. Kongres w Warszawie kończy jednocześnie tegoroczny cykl pięciu spotkań z finansistami w całym kraju. Nadrzędnym celem spotkania, jest wymiana doświadczeń i omówienie wyzwań czekających na finansistów w zawiłym świecie biznesu. Podczas spotkania w Warszawie, uczestnicy spotkają się m.in. z Andrzejem Sadowskim, Prezydentem Centrum im. Adama Smitha, Członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, który w wystąpieniu otwierającym Kongres zaprezentuje "Wyzwania i zagrożenia dla polskiej gospodarki". Następnie wysłuchają Ernesta Pytlarczyka, głównego ekonomistę mBank, który przedstawi prezentację „Eksperyment fiskalny w czasach globalnej dekoniunktury”. 

Po wystąpieniach ekonomistów, odbędzie się panel dyskusyjny „Diabeł ubiera się u Prady, finanse ubierają się w Trade Finance!”, podczas którego eksperci podzielą się swoimi refleksjami na temat innowacyjnych i bezpiecznych sposobów finansowania biznesu. Bezpośrednio po debacie, Przemysław Polaczek z Grant Thornton oraz Waldemar Wojtkowiak z Euler Hermes zaprezentują wyniki szóstej edycji badania CFO. W trakcie swojej prezentacji, będą starali się odpowiedzieć na pytanie – Czy cyfryzacja będzie lekiem na spowolnienie w gospodarce?. W panelu dyskusyjnym „Split payment, Pracownicze Plany Kapitałowe, MDR – realia rynkowe a przywództwo i zaufanie w czasach nieustającej zmiany”, eksperci będą analizować aktualne wyzwania przed jakim stoją finansiści polskich firm. Na koniec Jakub Wojnarowski, Dyrektor Zarządzający ACCA Polska i Krajów Bałtyckich, w trakcie moderowanej przez siebie dyskusji „Czas przełomu dla finansistów. OMO – transformacja cyfrowa czy ewolucja biznesu?”, będzie zachęcał finansistów do planowania swojej przyszłości w kontekście wyzwań cyfrowych.

W trakcie Kongresu zostaną przyznane wyróżnienia Digital Finance Award, których celem jest promowanie kultury innowacyjności i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zarządzaniu finansami. Wyróżnieniem DFA zostają docenione firmy, które podnoszą efektywność obsługi finansowo-księgowej biznesu, wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe.

Kulminacyjną częścią spotkania będzie ogłoszenie laureatów XIV edycji nagród Dyrektor Finansowy Roku. Tym tytułem wyróżniani i promowani są managerowie, których cechuje profesjonalizmem, etyka i skuteczność w działaniu, którzy będąc biznesowymi wizjonerami budują wartość firmy. Niezależna Kapituła – składająca się z osób zaufania publicznego, ekspertów i praktyków biznesu, na podstawie ankiet co roku wybiera laureatów w dwóch kategoriach: "Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm" oraz "Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw". 

Tradycją Kongresów Dyrektorów Finansowych jest spotykanie się z osobami nietuzinkowymi, które żyją pełnią pasji i na co dzień podejmują nieszablonowe wyzwania. Wychodząc naprzeciw tym założeniom, tegorocznym gościem specjalnym będzie Joanna Pajkowska - pierwsza Polka i dziesiąta kobieta na świecie, która samotnie non stop opłynęła świat.

 

Organizatorami Konkursu oraz Kongresów Dyrektorów Finansowych są: Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes oraz Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych.

 

Partnerem medialnym jest My Company Polska.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY