Covid Detector wprowadzony do obrotu. Urządzenie wykrywa wirusa SARS-CoV-2 w wydychanym powietrzu

Covid Detector
Fot. materiały prasowe
ML System wprowadził do obrotu urządzenie Covid Detector do bezinwazyjnej diagnostyki w czasie rzeczywistym zakażeń wywołanych przez wirusa SARS-CoV-2 poprzez wykrywanie jego obecności w wydychanym powietrzu. Urządzenie oferowane jest do wykorzystania przez użytkowników profesjonalnych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Covid Detector po raz pierwszy został wykorzystany w trybie profesjonalnym podczas „VIII KONGRESU BUSINESS WITHOUT LIMITS”, który odbył się 23 czerwca w G2A Arena w Jasionce. Urządzenie zostanie wykorzystane ponownie, w tym samym trybie także 26 czerwca podczas konferencji medycznej „Zdrowie i życie po COVID-19”, która również będzie miała miejsce w G2A Arena.

- Wprowadzenie Covid Detectora do obrotu jest zwieńczeniem wielomiesięcznych prac naszego zespołu B+R. Potwierdza ponadto naszą gotowość do zaistnienia na perspektywicznym rynku medycznym. Co istotne, zaawansowanie technologiczne urządzenia daje szansę wykrywania nie tylko koronawirusa, a także innych patogenów, co zasadniczo rozszerza spektrum jego zastosowania - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. I dodaje: - Otrzymujemy wiele zapytań od potencjalnych klientów z Polski i zagranicy, którzy sygnalizują chęć zastosowania naszego urządzenia m.in. podczas imprez masowych. Urządzenie z powodzeniem zostało wykorzystane w trybie profesjonalnym podczas konferencji w G2A Arena w Jasionce. Jej uczestnicy chętnie poddawali się badaniom, które przebiegały sprawnie i bezinwazyjnie. W najbliższych dniach Covid Detector będzie dostępny w naszej ofercie sprzedażowej na stronie internetowej spółki.

Zarząd ML System analizuje optymalną ścieżkę komercjalizacji Covid Detectora. W kolejnych miesiącach zamierza przedstawić strategię rozwoju na rynku medycznym.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY