ConsoleWay pozyskało 1 mln zł z prywatnej emisji akcji. W planach debiut na NewConnect

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
ConsoleWay, spółka z grupy Ultimate Games, specjalizująca się w portowaniu gier na konsole, w ramach przeprowadzonej w grudniu prywatnej emisji akcji, pozyskała od inwestorów 1 mln zł. Zebrane środki studio przeznaczy na realizację bieżących i nowych projektów oraz rozwój spółki.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- W wyniku emisji akcji, z sukcesem pozyskaliśmy od inwestorów 1 mln zł, a grono naszych akcjonariuszy powiększyło się o 14 osób. Pieniądze te wykorzystamy m.in. na zabezpieczenie bieżących działań spółki, pokrycie kosztów dużych portów, nowe projekty oraz powiększenie zespołu – mówi Grzegorz Misztal, prezes zarządu ConsoleWay. I dodaje: – Biorąc po uwagę obecne koszty operacyjne i nie uwzględniając zysków ze sprzedaży portów, pozyskana z emisji kwota zabezpiecza sytuację finansową ConsoleWay na około dwa lata działalności.

ConsoleWay pracuje aktualnie nad portami gier Train Station Renovation na Xbox One oraz Rover Mechanic Simulator na Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4. W ramach potwierdzonych kontraktów na 2021 rok, spółka w nadchodzących miesiącach dostosuje także kilka innych gier do wymagań technicznych dostępnych na rynku konsol: Thief Simulator 2 do Xbox One/PlayStation 4, Ultimate Fishing Simulator 2 do Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4, Uboat do PlayStation 4 i Xbox One, Builders of Egypt do Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One. ConsoleWay będzie portować gry także na konsole najnowszej generacji, czego przykładem jest Mr. Prepper.

Naszym celem jest portowanie trzech do czterech większych produkcji i kilka mniejszych gier rocznie – tłumaczy Grzegorz Misztal

Jeszcze w 2021 roku spółka zamierza dołączyć do firm notowanych na rynku NewConnect.

ZOBACZ RÓWNIEŻ