Chillispaces.com rusza w Polsce. 11 biur dla startupów

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe
Startuje nowe marka biur serwisowanych w Polsce. To Chillispaces.com. W ciągu pół roku wystartuje 11 biur w pięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 24 000 mkw. Za nowy brand odpowiada Rise.pl.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wraz z uruchomieniem Chillispaces.com przestrzeń biur oferowanych przez firmę wzrośnie o około 70 proc., rozszerzy ona także działalność o lokalizacje w centralnej i północnej Polsce.

Rise.pl to polski operator powierzchni biurowych zajmujący pozycję jednego z liderów rynku elastycznych biur w kraju. Firma zarządza obecnie siedmioma lokalizacjami w Krakowie o łącznej powierzchni ponad 14 000 mkw., mieszczących ponad 2200 stanowisk pracy oraz 57 sal konferencyjnych. Najemcami przestrzeni w biurach firmy, obok młodych polskich startupów, są m.in. PepsiCo, Savills oraz globalni liderzy branż technologii, doradztwa biznesowego i oprogramowania dla biznesu. Na początku sierpnia br. Rise.pl ogłosiło rozpoczęcie procesu rebrandingu swoich dotychczasowych biur na Chillispaces.com.

Firma na przełomie roku planuje poszerzenie swojej działalności o lokalizacje w północnej i centralnej Polsce. Rise.pl pełnić będzie odtąd rolę spółki parasolowej, zarządzającej szerokim portfelem biur elastycznych oraz przestrzeni coworkingowych.

W IV kwartale 2020 i I kwartale 2021 roku otwarte mają zostać cztery kolejne biura serwisowane Chillispaces.com: w Łodzi, Bydgoszczy, Rzeszowie i Gdańsku, a portfolio marki urośnie do 11 lokalizacji. Łączna powierzchnia elastycznych przestrzeni oferowanych przez firmę po uruchomieniu nowych biur ma urosnąć o ponad 70 proc. - do 24 000 mkw., a liczba dostępnych stanowisk pracy o blisko 80 proc. - do 4000. We wszystkich lokalizacjach znajdzie się około 100 sal konferencyjnych. Jak zauważa Robert Jarząbek, współwłaściciel Rise.pl i Chillispaces.com, przełom 2020 i 2021 roku to okres najszybszego rozwoju w historii firmy.  

Po 14 latach zbierania doświadczeń w południowej Polsce i zbudowaniu w niej pozycji lidera idziemy o krok dalej. Chillispaces.com łączy jakość i wiedzę Rise.pl z nową dynamiką oraz gotowością na coraz szybciej ewoluujące potrzeby najemców. Zainteresowanie biurami serwisowanymi w Polsce stale rośnie. Dynamika rozwoju branży w ostatnich miesiącach dodatkowo wzrosła wraz z coraz większą liczbą atrakcyjnych możliwości podnajmu. Czujemy, że posiadana przez nas wiedza i praktyka elastycznej współpracy z klientami to ogromny kapitał. Chcemy go przenieść do nowych lokalizacji, w których rynek flex wciąż nie jest nasycony i daje nowe możliwości rozwoju

- komentuje Robert Jarząbek, współwłaściciel Chillispaces.com i Rise.pl.

Jak zauważa Piotr Augustyn, Współwłaściciel Chillispaces.com i Rise.pl, uruchomienie Chillispaces.com i dynamiczny rozwój firmy w 2020 i 2021 roku to wynik obserwacji wynikających z wieloletniej aktywności na rynku biur serwisowanych. 

- Według raportu firmy JLL, w latach 2014-2019 rynek flex office na świecie urósł o 25 proc. Jak dodają badacze, elastyczne modele najmu mają do 2030 roku objąć aż 30 proc. przestrzeni biurowej na świecie. Flex office stanowi najlepszą odpowiedź na potrzeby firm związane z gotowością na stałe zmiany w sposobie organizacji pracy czy w zakresie mobilności pracowników. Już w ostatnich latach najemcy zwracali coraz większą uwagę na krótkie umowy najmu, efektywność kosztową, możliwość szybkiej ewolucji biura w związku z cyfryzacją pracy. Nie trzeba chyba dodawać, że te czynniki są i będą brane pod uwagę w firmowych strategiach uwzględniających wpływ COVID-19 na biznes. Zyskiwać będą w tej sytuacji operatorzy, których oferta jest rzeczywiście elastyczna i gotowa na nowe zasady - komentuje Piotr Augustyn.  

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY