Wieżowiec Warsaw Trade Tower w nowym, kryształowym stylu. Zaglądamy do środka [GALERIA]

Wieżowiec Warsaw Trade Tower w nowym, kryształowym stylu. Zaglądamy do środka [GALERIA]
Jeden z najstarszych i najbardziej charakterystycznych, choć nieco już zapomnianych wieżowców w Warszawie, Warsaw Trade Tower, zyskał nowe oblicze. Oto galeria zdjęć ze środka biurowca.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Warsaw Trade Tower zyskał nowe lobby. W efekcie część reprezentacyjna WTT wyposażona została w nowe, wielofunkcyjne strefy. Pzestrzeń dodatkowo podkreślają trzymetrowe żyrandole z kryształów.

Warsaw Trade Tower w nowym stylu

Oddany do użytku w 1999 roku, przez wiele lat dzierżył tytuł najwyższego budynku Warszawy. Dziś, choć pod względem wysokości ustępuje nowszym konstrukcjom, nadal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wieżowców. Biurowiec o wysokości 208 metrów mieści się przy ulicy Chłodnej, w pobliżu ronda Daszyńskiego. Liczy 42 piętra. Wieża biurowa oferuje ponad 46,8 tys. mkw. powierzchni najmu. Od 2009 roku WTT znajduje się w portfolio Globalworth.

Głównym założeniem projektantów było wykorzystanie atutów wnętrza. Zwiększono dostęp światła - wprowadza je do wnętrza przez wszystkie piętra holu świetlik dachowy i duże przeszklenia. Projektanci z MIXD postanowili to wykorzystać umieszczając pod świetlikiem wysokie na trzy metry, kryształowe żyrandole, zaprojektowane specjalnie dla WTT.

- Motto naszego studio, to “New World of Hospitality” – wierzymy, że przestrzenie wspólne biur, hoteli i przeróżnych obiektów komercyjnych oraz publicznych powinny być miejscami, gdzie ludzie dobrze się czują, chętnie spędzają tam czas i mogą zaspokoić swoje potrzeby – choćby takie, jak wypicie kawy czy skorzystanie z wifi. Połączenie różnych funkcji, komfortowe wyposażenie, ale też np. estetyka i atmosfera sprzyjająca odpoczynkowi, wytchnieniu, to coś, co wyróżnia lobby WTT w nowej, zaprojektowanej przez nas odsłonie - mówi Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor artystyczny MIXD.

- Przez ostatnie lata konsekwentnie wdrażamy program kompleksowej modernizacji naszych obiektów. W ostatnich latach główny nacisk kładliśmy na intensywne zmiany technologiczne i wymiany systemów w zakresie optymalizacji zużycia mediów, poprawy komfortu i funkcjonowania obiektów oraz przestrzeni najmu. W 2022 roku rozpoczęliśmy drugi etap tych zmian, który opiera się na wdrażaniu zmian wizerunkowych i funkcjonalnych w częściach wspólnych. W tym celu rozpoczęliśmy współpracę wraz z najlepszymi projektantami wnętrz, tak by przywracać świetność naszych budynków, jak ma to miejsce na WTT. Poza zmianami wizualnymi dokonujemy zmian funkcjonalnych przestrzeni, by zaadoptować budynki do obecnie zmieniających się potrzeb najemców, a przy okazji wprowadzać nowinki technologiczne i systemy automatyzacji. WTT jest jednym z przykładów i przyznam, że sam nie mogę się doczekać efektów tych zmian na innych budynkach jak Skylight & Lumen, Spektrum, Tryton czy Green Horizon, będziemy mieli wraz z naszymi najemcami w najbliższym czasie co podziwiać - dodaje Krystian Chrobok, Technical Director Central Poland, Globalworth Poland.

Kliknij na zdjęcia na górze strony, by zobaczyć całą galerię

ZOBACZ RÓWNIEŻ