Box Inc. z Doliny Krzemowej otwiera się na Warszawę. W Polsce powstanie placówka badawczo-rozwojowa

Warszawa
Warszawa, Fot. Pixabay.com
Box Inc., lider w zarządzaniu zawartością w chmurze, ogłosił decyzję o uruchomieniu placówki badawczo-rozwojowej w Warszawie. Firma z Redwood City w Kalifornii planuje zbudować nad Wisłą 150 - osobowy zespół inżynierów, którego zadaniem będzie zarządzanie i rozwój wybranych produktów Box.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Box to wiodąca platforma do zarządzania zawartością w chmurze. Firma powstała w 2005 roku i obecnie obsługuje największe organizacje na świecie. Do jej klientów należą General Electric, AstraZeneca, Morgan Stanley, Metropolitan Police Service of London, P&G, Schneider Electric czy Eurostar. Przychód firmy za 2019 rok wzrósł o 14% rok do roku i przekroczył 696 milionów USD.

Firma Box pierwsze swoje biuro w Europie otworzyła w 2012 roku w Wielkiej Brytanii i do tej pory zbudowała już silną pozycję na Starym Kontynencie. Obecnie zatrudnia tu 200 pracowników i ponad 2000 na całym świecie, będąc obecną w obu Amerykach, krajach Azji i Pacyfiku oraz w Europie. Warszawskie biuro Box mieści się w samym sercu Warszawy w nowo wybudowanym kompleksie Cambridge Innovation Center (CIC) w Varso Place.

Cieszymy się, że uruchomiliśmy nasze biuro w centrum Warszawy i rozpoczęliśmy już lokalną rekrutację. Liczymy na dobrą współpracę z najbardziej utalentowanymi polskimi specjalistami IT - mówi Thierry Chassaing, wiceprezes ds. Inżynierii i technologii w Box.

- To kolejna dobra wiadomość w trakcie pandemii. Polska jest regionalnym liderem pod względem zarówno liczby centrów BSS, jak i wolumenu zatrudnienia w branży. Naszym głównym atutem w pozyskiwaniu tego typu projektów jest przede wszystkim wykształcona i wykwalifikowana kadra pracownicza, posługująca się wieloma językami obcymi – dodaje Grażyna Ciurzyńska, po prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Obecnie trwa rekrutacja do nowej placówki w Polsce, którą pokieruje doświadczony inżynier, Rafał Szczepański. Wcześniej przez ponad dziesięć lat był związany z SmartRecruiters, a z samą branżą IT już przeszło piętnaście lat.

- To wielka radość wejść na pokład jako jeden z pierwszych pracowników Box w Polsce. Mamy ogromną szansę na rozwój naszego zespołu dzięki bogatym i różnorodnym talentom. Warszawa to idealne miejsce do rekrutacji czołowych inżynierów w Europie i jestem absolutnie podekscytowany, że mogę być częścią tej fazy rozwoju Box - komentuje Szczepański.

ZOBACZ RÓWNIEŻ