Back to business

pko
Fot. shutterstock.
Wakacje za nami, nowe możliwości przed nami! Niedawno Bank Pekao S.A. umożliwił przedsiębiorcom składanie wniosku kredytowego online. Wzbogacił też ofertę dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw o kredyt w rachunku bieżącym oraz oprocentowany rachunek pomocniczy – oba oparte na wskaźniku referencyjnym stopy procentowej WIRON. Ale to nie koniec dobrych wiadomości!
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 9/2023 (96)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

NOWE PRODUKTY DLA FIRM

Od 15 czerwca 2023 r. klienci firmowi Banku Pekao S.A. wnioskujący o kredyt w rachunku bieżącym mogą wybrać oprocentowanie zmienne oparte o wskaźnik referencyjny WIRON 1M Stopa Składana. Dla przedsiębiorstw taka możliwość to nowość – Pekao S.A. jako pierwszy wychodzi z ofertą kredytowania opartego o wskaźnik WIRON. Tym samym bank realizuje jedno z założeń Mapy Drogowej opublikowanej przez Narodową Grupę Roboczą ds. reformy wskaźników referencyjnych dla procesu zastąpienia WIBOR-u przez WIRON. 

Dla klientów firmowych, którzy rozglądają się za nowymi możliwościami lokowania oszczędności, Bank Pekao S.A. przygotował ofertę rachunku pomocniczego oprocentowanego w wysokości 50 proc. wskaźnika referencyjnego WIRON 1M 

Stopa Składana na trzy miesiące. Najnowsza oferta Pekao S.A. stwarza jeszcze lepsze warunki do lokowania wolnych środków. Warte podkreślenia jest to, że nie obowiązują limity minimalnej kwoty, jaką należy wpłacić na rachunek. Z kredytu w rachunku bieżącym opartym o wskaźnik WIRON i rachunku pomocniczego z atrakcyjnym oprocentowaniem oszczędności, również opartym o WIRON, skorzystać mogą nowi oraz dotychczasowi klienci banku z sektora małych, średnich i dużych firm. 

WIĘCEJ UDOGODNIEŃ

W czerwcu br. Bank Pekao S.A. udostępnił również platformę dla przedsiębiorców, za pośrednictwem której mogą zawnioskować online o pożyczkę ekspresową SMEX oraz kredyt w rachunku bieżącym. Pożyczka ekspresowa SMEX może zostać przyznana na czas od roku do pięciu lat, a kredyt w rachunku bieżącym na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia na kolejny okres. Platforma online do wnioskowania jest dostępna 24/7, a sam proces jest bardzo prosty. Z wniosku kredytowego online skorzystać mogą nowi i obecni klienci banku, którzy prowadzą firmę dłużej niż 18 miesięcy, rozliczają się na pełnej księgowości i działają w formie spółki prawa handlowego. Zarówno kredyt w rachunku bieżącym jak i pożyczka ekspresowa SMEX mogą zostać przyznane w kwocie nawet do 300 tys. zł. Kredyt jest zabezpieczony gwarancją de minimis, czyli pomocą publiczną udzielaną na zabezpieczenie spłaty kredytu. Gwarancja de minimis obowiązuje bezpłatnie do 31 grudnia 2023 r. Każdy przedsiębiorca, który ceni swój czas i wygodę, zauważy prostotę procesu składania wniosku, który ma tylko pięć prostych kroków. Po kilku minutach, klient otrzymuje wstępną symulację z maksymalną kwotą i czasem trwania kredytu. Po złożeniu wniosku bank potwierdza zdolność kredytową i w ciągu dwóch dni roboczych uruchamia środki na rachunku bieżącym przedsiębiorstwa. 

FIRMA ZAWSZE POD RĘKĄ

Już co piąta firma będąca klientem Pekao S.A. korzysta z bankowości mobilnej. W aplikacji PeoBIZ, bo o niej mowa, wystarczy kilka kliknięć, aby sprawdzić salda rachunków, ich historię i wyciągi bankowe lub przejrzeć zaplanowane do realizacji płatności. Bankowość mobilna w Pekao S.A. daje też prosty i szybki dostęp do nowych funkcji, czyli tokenów mobilnych, czy przelewów na telefon. 

W aplikacji PeoBIZ, która w lipcu br. świętowała swoje pierwsze urodziny, średnio w każdym miesiącu wykonywanych jest 340 tys. akcji, takich jak autoryzacje, przelewy czy podpisy elektroniczne. 

Bank planuje rozszerzenie funkcjonalności PeoBIZ o możliwość korzystania z transakcji BLIK. Zostanie również udostępniona uproszczona wersja aplikacji zawierająca jedynie token mobilny, który rozszerzy zakres sposobów autoryzacji dyspozycji dla użytkowników niemogących lub niechcących korzystać z bankowości mobilnej. Będzie to nowoczesna, bezpieczna i wygodna alternatywa dla skomplikowanych podpisów elektronicznych, czy kodów SMS. Dodatkowo, jak przekazuje Bank Pekao S.A., w nadchodzących miesiącach oferta skierowana do klientów firmowych będzie poszerzana o kolejne rozwiązania kredytowe i oszczędnościowe.

My Company Polska wydanie 9/2023 (96)

Więcej możesz przeczytać w 9/2023 (96) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ