Autenti wdrożyło technologię w PKO Leasing

Autenti
Autenti wprowadza usługi dla PKO Leasing
Klienci oraz dostawcy PKO Leasing mogą już zdalnie podpisywać dokumenty oraz wyrobić kwalifikowany podpis elektroniczny na podstawie przeprowadzonej przez konsultanta Autenti wideoweryfikacji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

PKO Leasing wdrożył nowe narzędzie, którego celem jest rozszerzenie zakresu zdalnej obsługi klienta na etapie finalizacji umów leasingowych.

Autenti poszerza grono klientów

Klienci i dostawcy mają możliwość wyrobienia podpisu kwalifikowanego za pomocą wideoweryfikacji oraz wglądu do przesłanej przez doradcę dokumentacji, bez konieczności złożenia odręcznego podpisu. Grupa oferuje ponadto możliwość podpisania umowy leasingowej podpisem kwalifikowanym z wykorzystaniem Autenti w procesie leasingowania przedmiotów PKO Leasing Online, dostępnych w sklepach e-commerce. Z tej usługi skorzystało już ponad 75 proc. klientów. 

Już od początku 2020 roku klienci PKO Leasing mogą podpisywać wnioski o finansowanie, umowy leasingu i pożyczki oraz aneksy do tych umów za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir. 

Leasing idzie w cyfryzację?

- Cyfryzacja branży leasingowej, która jeszcze do niedawna opierała się na bezpośredniej relacji z klientem, to proces nieunikniony. Zmiany, związane z rozwojem usług online, zostały zdynamizowane przez pandemię. Dziś, w pełni zdigitalizowany proces zawierania umów leasingowych, to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów, którym chcemy zapewnić nowoczesne i atrakcyjne usługi, dbając jednocześnie o ich komfort i bezpieczeństwo – mówi Anna Wiśniewska, dyrektor Departamentu Produktów i Procesów w PKO Leasing.

- Proces cyfrowej obsługi klienta oparty na narzędziach dostarczonych przez Autenti, poprawia efektywność i skraca czas realizacji kolejnych etapów podpisania umowy leasingowej. Usługa zdalnej weryfikacji tożsamości przeprowadzona przez konsultanta Autenti, na podstawie której nasi klienci, dostawcy i doradcy mają możliwość wyrobienia podpisu kwalifikowanego InfoCert, to kolejne udogodnienie, podnoszące jakość oferowanych przez nas usług – dodaje.

Klient dzięki Autenti może podpisać dokumenty online w dowolnym miejscu, o dowolnej porze i na wybranym urządzeniu – komputerze, tablecie, smartfonie. W ramach oferowanej usługi możliwe jest zdobycie przez klienta podpisu kwalifikowanego, bez względu na to, gdzie posiada rachunek bankowy. Dane i tożsamość klienta potwierdzane są przez Autenti podczas wideoweryfikacji i na tej podstawie wydawany jest podpis. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY