Apple w niezwykłej, nocnej premierze prezentuje innowacje na sezon świąteczny

apple reality pro
W nowościach od Apple wciąż nie doczekaliśmy się premiery długo zapowiadanych okularów VR. Fot. shutterstock.
W poniedziałek, 30 października, Apple zorganizował wyjątkową nocną premierę. Fani marki mogli obserwować prezentację nowości, która została nagrana w całości za pomocą iPhone’ów 15 Pro.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W poniedziałek, 30 października, Apple zorganizowało wyjątkową nocną premierę. Motyw przewodni Halloween dodał temu wydarzeniu wyjątkowej atmosfery. Fani marki mogli obserwować prezentację nowych urządzeń, która została nagrana w całości za pomocą iPhone’ów 15 Pro. Tym samym Aplle dowodził, że najnowszy smartfon jest w stanie zastąpić profesjonalny sprzęt do realizacji takich widowisk. To specjalnie nie dziwi, gdyż już 5 lat temu filmy fabularne kręcone legendarnymi komórkami z ugryzionym jabłkiem otrzymywały pierwsze nagrody na mięzynarodowych festiwalach filmowych. 

Innowacje pod znakiem jabłka: MacBook Pro

Kluczowym punktem premiery było wprowadzenie do oferty zaktualizowanych modeli MacBook Pro (14-calowy i 16-calowy) oraz świeżo odświeżonego iMaca. Choć zachowują one design poprzednich generacji, to w środku kryją się całkiem nowe układy scalone. Seria M3 zastępuje poprzedników z serii M2, obiecując wyższą wydajność i dłuższą żywotność baterii - relacjonuje portal Bankier.pl.

Google inwestuje 2 miliardy dolarów w rywala ChatGPT

Serce innowacji Apple: Układy scalone M3

Apple postawiło na trzy odmiany układów scalonych z nowej serii:

  • M3: 8-rdzeniowy CPU, 10-rdzeniowy GPU
  • M3 Pro: 12-rdzeniowy CPU, 18-rdzeniowy GPU - o 40% szybszy od bazowego modelu
  • M3 Max: 16-rdzeniowy CPU, 40-rdzeniowy GPU - dedykowany dla specjalistów AI i grafików 3D, z wydajnością przewyższającą bazowy model o 250%.

Zaawansowane technologicznie układy scalone powstały w procesie technologicznym 3 nanometrów, co ma świadczyć o ich wysokiej klasie.

Ceny nowości

  • 14-calowy MacBook Pro: od $1599 (z opcją dodatkowej opłaty $400 za M3 Pro)
  • 16-calowy MacBook Pro: od $2499, z procesorem M3 Pro
  • iMac 24-calowy: od $1299, zastępując poprzedni model z układem M1

Niepewne czasy dla Apple na giełdzie

Chociaż premiera była pełna emocji, akcje Apple doświadczyły lekkiego spadku o 0,49%. Teraz rynek w napięciu oczekuje na kwartalne wyniki finansowe spółki, które zostaną zaprezentowane 2 listopada. Wcześniejszy raport z czerwca nie był zbyt optymistyczny z powodu spadku sprzedaży iPhone'ów. Teraz jednak premiera iPhone’a 15 Pro może poprawić statystyki - oceniają analitycy.

Nie bez znaczenia są również działania w Chinach - kluczowym rynku dla Apple. Raporty wskazują, że dostawy produktów spółki do Państwa Środka spadły o 4% w trzecim kwartale. Decyzje władz zakazujące używania iPhone'ów przez urzędników oraz silna konkurencja w postaci Huawei mogą wpłynąć na dalszą kondycję firmy na chińskim rynku - relacjonuje portal Bankier.pl.

Czy nowe produkty przekonają rynki i konsumentów? Czas pokaże. Na naszym rynku dużym ograniczeniem dla użytkowników będą wygórowane ceny. Jednak Apple ma sporo szczęścia - posiadanie iPhona to wciąż dla wielu młodych ludzi wyznacznik statusu ekonomicznego.

SmokeD wprowadza nowy produkt do automatycznego wykrywania pożarów lasów. Pierwsze testy w Teksasie

ZOBACZ RÓWNIEŻ