SmokeD wprowadza nowy produkt do automatycznego wykrywania pożarów lasów. Pierwsze testy w Teksasie

SmokeD
SmokeD, fot. materiały prasowe
SmokeD prezentuje najnowszy produkt do automatycznego wykrywania pożarów lasów - detektor dymu i płomieni o nazwie DuoVue. Urządzenie wspierane sztuczną inteligencją dostarczane jest już do klientów w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Firma jest w trakcie realizacji projektu monitoringu przeciwpożarowego w okolicach miasta Austin.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

DuoVue, opracowany przez SmokeD, to urządzenie wyposażone w dwa moduły kamerowe oraz wbudowany komputer zasilany sztuczną inteligencją. Dzięki zaawansowanej technologii, DuoVue zapewnia wysoką czułość i precyzję w wykrywaniu miejsc, w których pojawił się dym lub płomienie. Jak przekonują przedstawiciele spółki, inteligentny system napędzający urządzenie znacząco ogranicza fałszywe alarmy, co przekłada się na dużą wydajność i niezawodność podczas ciągłej pracy niezależnie od pory dnia i nocy oraz pór roku.

Z punktu widzenia rozwoju biznesu, jednym z kluczowych elementów nowej wersji detektora jest ułatwienie procesu instalacji, sprzedaży oraz wdrożenia systemu. DuoVue mogą być łatwo instalowane na prywatnych domach, hotelach i innych miejscach w terenach o wysokim ryzyku wystąpienia pożarów, gdzie bezpieczeństwo jest priorytetem. Urządzenie zostało zaprojektowany w taki sposób, aby użytkownicy mogli samodzielnie je zainstalować i podłączyć do istniejącej sieci detektorów.

- Projektując nową wersję detektora, wzięliśmy pod uwagę łatwość dostarczania produktu, a także ułatwianie skalowalności naszego biznesu. W krajach, gdzie tradycyjnie dochodzi do dużych i częstych pożarów, mieszkańcy oraz przedsiębiorcy rozumieją, iż wszyscy możemy przyłączyć się do walki z pożarami. Nie musimy już tylko czekać i oczekiwać od instytucji publicznych, że zapewnią nam bezpieczeństwo. Jeśli możemy indywidualnie wykorzystywać nowoczesną technologię i pomóc straży pożarnej, to dlaczego tego nie robić? - komentuje Artur Matuszczak, prezes SmokeD.

Po wykryciu dymu lub płomieni system automatycznie informuje użytkowników aplikacji mobilnej, przesyłając zdjęcie z detektora, lokalne warunki pogodowe oraz miejsce wystąpienia zagrożenia na mapie. Aplikacja SmokeD Alerts jest darmowa i wszyscy użytkownicy mają dostęp do urządzeń pracujących w trybie publicznym. SmokeD Alerts można pobrać z AppStore oraz Google Play. 

SmokeD - czym się zajmuje

SmokeD to polski startup z biurami w Białymstoku, Warszawie oraz w Austin w Teksasie, specjalizujący się w tworzeniu produktu do automatycznego wykrywania pożarów lasów. Firma sprzedaje swoje rozwiązanie oraz świadczy usługi monitoringu głównie w Polsce, Francji, Indonezji oraz w Stanach Zjednoczonych.

SmokeD znalazł się w naszym zestawieniu 25 najlepszych polskich startupów 2022.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X