Amazon.pl wystartował!

Amazon Amazon, fot. Adobe Stock
Dziś rano, 2 marca, oficjalnie wystartowała polska wersja serwisu Amazon.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

O oficjalnym uruchomieniu sklepu poinformował m.in. Benedikt Berlemann, dyrektor generalny Amazona na ekspansję w Unii Europejskiej.  

- Dzień pierwszy dla amazon.pl. Wreszcie nasz sklep został już uruchomiony i jestem niesamowicie tym podekscytowany - napisał. Jak wynika z komunikatu opublikowanego na stronie, w sklepie znajdziemy już 100 milionów produktów. 

O planach uruchomienia sklepu informowaliśmy pod koniec stycznia. - Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok - powiedział Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE, Amazon.

Zobacz: SpaceX

- Cieszymy się, że możemy wzmocnić pozycję polskich firm za pośrednictwem Amazon, inwestując w narzędzia i usługi, które pomogą im się rozwijać. Jesteśmy przekonani, że skupiając się na tym, co naszym zdaniem klienci cenią najbardziej – niskich cenach, szerokim wyborze towarów i ich szybkiej dostawie – z czasem zdobędziemy zaufanie klientów w Polsce - powiedział.

Twórcą Amazona jest Jeff Bezos, obecnie najbogatszy człowiek świata.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY