Nielimitowane dostawy żywności za 10 dolarów. Czy Amazon rozpoczyna nowy trend w e-commerce?

Nielimitowane dostawy żywności za 10 dolarów. Czy Amazon rozpoczyna nowy trend w e-commerce?
Fot. shutterstock.
Amazon, globalny gigant e-commerce, wprowadza nowy program subskrypcyjny dla członków Amazon Prime, oferując nielimitowane dostawy produktów z Amazon Fresh oraz Whole Foods. Testy nowej usługi, która kosztuje dodatkowe 10 dolarów miesięcznie, obecnie prowadzone są w trzech amerykańskich miastach: Denver, Sacramento i Columbus.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Subskrybenci Amazon Prime w testowanych miastach mogą teraz za dodatkową opłatą cieszyć się nielimitowanymi dostawami, ale muszą spełnić minimalny próg zakupów wynoszący 35 dolarów. Oprócz dostaw żywności, program oferuje również usługę odbioru paczek dowolnej wielkości w ciągu maksymalnie 30 minut - zauważa portal wiadomoscihandlowe.pl.

Zakupy z dostawą do domu przyszłością rynku spożywczego?

Tony Hoggett, kierujący działalnością sklepów stacjonarnych Amazona, podkreśla, że firma zawsze eksperymentuje z nowymi funkcjami, aby zakupy stały się łatwiejsze, szybsze i tańsze. Oczekuje on pozytywnych reakcji użytkowników na nową ofertę. Według szacunków Amazona spora część codziennych czynności - takich jak zakupy będzie ralizowana w przyszłości przez aplikacje. To wynika z potrzeby oszczędzania czasu. Takie dostawy muszą być jednak przystępne cenowo, by przyjęły się na rynku. 

W Polsce jest cały szereg aplikacji dostawczych zajmujących się dostarczaniem zakupów. Większość z nich ma w ofercie część dostaw za darmo m.in. Uber Eats, Bolt Food, Lisek, Glovo, Deliveroo.

Aktualna opłata za Amazon Prime w USA wynosi 14,99 dolara miesięcznie, co oznacza, że nowa subskrypcja zwiększy miesięczne koszty o niemal 66%. Oprócz nielimitowanych dostaw, członkowie Prime mogą korzystać z bezpłatnej, szybkiej wysyłki i serwisu streamingowego Amazon Prime Video. 

Amazon Fresh i Whole Foods - kluczowe składniki oferty

Amazon w ostatnich latach podniósł próg bezpłatnej dostawy dla świeżych produktów, reagując na wzrost kosztów. W październiku obniżył próg bezpłatnej dostawy świeżych artykułów do 100 dolarów, po wcześniejszym ustawieniu go na 150 dolarów. Firma wprowadziła również opłatę za obsługę w wysokości 10 dolarów za zamówienia z Whole Foods dla członków Prime - relacjonuje portal wiadomoscihandlowe.pl

Przed wprowadzeniem nowych opłat, Amazon oferował bezpłatną dostawę artykułów spożywczych Amazon Fresh przy zamówieniach powyżej 35 dolarów bez dodatkowych kosztów dla członków Prime. Teraz jednak konieczne jest płacenie za tę usługę.

Nielimitowane dostawy żywności za 10 dolarów. Czy Amazon rozpoczyna nowy trend w e-commerce?

Amazon stara się umocnić swoją pozycję na rynku spożywczym, szczególnie po przejęciu Whole Foods Market w 2017 roku za 13,7 miliarda dolarów. Firma uruchomiła własną sieć supermarketów Fresh i dąży do ujednolicenia swojej działalności w sklepach spożywczych internetowych i stacjonarnych. Ostatnio Amazon uruchomił dostawę świeżych artykułów spożywczych do osób bez programu Prime w całych Stanach Zjednoczonych.

Amazon Prime, poprzez swoje innowacyjne podejście do dostaw żywności, wyznacza nowe standardy w zakupach spożywczych online. Nowy program subskrypcyjny może zrewolucjonizować sposób, w jaki konsumenci realizują swoje codzienne potrzeby zakupowe, oferując wygodę i szybkość dostaw bez wychodzenia z domu. Wprowadzenie tego modelu biznesowego w całych Stanach Zjednoczonych może otworzyć nowe możliwości dla branży e-commerce i zrewolucjonizować rynek dostaw żywności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ