Alibaba wkracza na europejski rynek - Tmall walczy z Amazonem i innymi platformami

alibaba
Fot. shutterstock.
Konkurencja na rynku e-commerce w Europie staje się coraz bardziej zacięta. Chiński gigant Alibaba postanowił rozszerzyć swoje działania na kontynencie i konkurować bezpośrednio z Amazonem oraz innymi platformami, w tym również z Allegro.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Głównym planem jest poszerzenie zasięgu platformy Tmall, która dotychczas skupiała się głównie na rynku azjatyckim, i skierowanie jej oferty na europejskich klientów.

Tmall na podbój Europy

Projekt pilotażowy już ruszył w Hiszpanii, ale Alibaba ma zamiar kontynuować rozwijanie Tmalla w całej Europie. To strategiczny krok dla chińskiego koncernu, który dotychczas działał na rynku europejskim za pośrednictwem platformy AliExpress - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Teraz Alibaba chce zaoferować bardziej ekskluzywne marki na platformie Tmall, które są popularne na Zachodzie, takie jak Gucci, Rituals czy Ikea. W ten sposób Alibaba chce konkurować z innymi platformami handlowymi, w tym z Amazonem, które są internetowymi domami towarowymi dla konsumentów.

Econverse 2023, czyli startupowa szkoła dla młodych talentów

Europa ma największy priorytet dla Alibaby

Rozszerzenie działalności Tmalla na Europę oznacza, że Alibaba idzie na konfrontację z największymi, już ugruntowanymi marketplace'ami. Michael Evans, prezes Alibaby, podkreślił, że Europa jest najwyższym priorytetem dla koncernu. Plan obejmuje nie tylko handel międzynarodowy, ale również ofertę chmurową i logistyczną. Alibaba chce skoncentrować swoje wysiłki na dostarczaniu lokalnych marek lokalnym klientom w Europie.

Amazon kontra chiński gigant

Decyzja Alibaby o wejściu na europejski rynek z Tmallem jest odpowiedzią na rosnącą konkurencję w branży e-commerce. Amazon, będący liderem na rynku, musi teraz stawić czoła chińskiemu gigantowi, który ma ogromny potencjał i zasoby. Walka o europejskich klientów może przynieść korzyści zarówno dla konsumentów, którzy będą mieli większy wybór, jak i dla samych platform, które będą rywalizować o dominację na rynku.

Czy Alibaba zdobędzie serca europejskich klientów? Czas pokaże, jakie będą rezultaty ich strategicznego posunięcia. Walka o udział w europejskim e-commerce nabiera tempa, a konsumenci mogą spodziewać się większej różnorodności i konkurencyjności na rynku.

Gadu-Gadu uruchamia bota AI

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X