8. Forum Rozwoju Mazowsza już 25–26 października w Warszawie

8. Forum Rozwoju Mazowsza już 25–26 października w Warszawie
Jak realizować działania wzmacniające rozwój miast, gmin i całego regionu? O czym pamiętać, prowadząc projekty biznesowe? W jaki sposób tworzyć warunki sprzyjające rozwojowi kapitału ludzkiego i społecznego? Tych zagadnień będzie dotyczyło 8. Forum Rozwoj

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak realizować działania wzmacniające rozwój miast, gmin i całego regionu? O czym pamiętać, prowadząc projekty biznesowe? W jaki sposób tworzyć warunki sprzyjające rozwojowi kapitału ludzkiego i społecznego? Tych zagadnień będzie dotyczyło 8. Forum Rozwoju Mazowsza organizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych – już 25–26 października na Stadionie Legii w Warszawie.

Tegoroczna edycja to 10 debat, kilkadziesiąt prezentacji i warsztatów, podczas których swoim doświadczeniem podzieli się ponad 80 ekspertów reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Forum przyświecać będą trzy hasła: współpraca, rozwój i wdrażanie, bez czego trudno mówić o wzmacnianiu konkurencyjności gospodarki. Będzie to kilkanaście godzin poświęconych dyskusji i wymianie doświadczeń w zakresie realizacji projektów samorządowych, biznesowych, a także rozwijających kapitał ludzki i społeczny Mazowsza. Forum to nie tylko trendy i kierunki rozwoju, ale przede wszystkim przykłady dobrych praktyk i praktycznych rozwiązań możliwych do wykorzystania w codziennej pracy.

Zagadnienia poruszane podczas forum będą dotyczyły m.in. integrowania usług na poziomie miast i całych regionów z korzyścią dla mieszkańców, ale też samorządów i biznesu; współpracy z wykonawcami i partnerami projektowymi czy zwiększania innowacyjności biznesu oraz współpracy firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw z korporacjami. Forum to także koncentracja na rozwoju rynku zatrudnienia i animowaniu lokalnych społeczności, bez czego trudno wyobrazić sobie miasto przyjazne dla mieszkańców. Będzie to też czas na przegląd aktualnych i planowanych konkursów o unijne dofinansowanie.

Oprócz debat i prezentacji na uczestników wydarzenia czeka cała przestrzeń wystawiennicza współtworzona przez ponad 50 podmiotów reprezentujących samorządy, przedsiębiorców, instytucje otoczenia biznesu, a także sektor naukowy i pozarządowy. Będzie to miejsce zarówno bardzo praktycznych warsztatów, jak i indywidualnych rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów na przyszłość.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. Udział w forum jest bezpłatny, wymagane jest jednak dokonanie zgłoszenia przez stronę www.forumrozwojumazowsza.eu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY