„Idea Rozwoju Twojego Biznesu” – wystartował wirtualny poradnik dla przedsiębiorców

Waldemar Buda
Waldemar Buda, fot. materiały prasowe
Cyfryzacja, zielona transformacja, zrównoważony rozwój – to pojęcia, które obecnie biznes odmienia przez wszystkie przypadki, choć przedsiębiorcy nie do końca zdają sobie sprawę z wyzwań, jakie niesie za sobą usprawnienie w firmie pewnych procesów. Poprawie świadomości ma służyć II odsłona „Idei Rozwoju Twojego Biznesu”, czyli spotkań online organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

„Idea Rozwoju Twojego Biznesu” to cykl 10 wideokonferencji o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Ich celem jest przybliżenie znajomości nowych rozwiązań i regulacji dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej rodzimym przedsiębiorcom i wszystkim osobom zainteresowanym daną tematyką. Pierwsze spotkanie odbyło się 8 listopada, a cykl będzie kontynuowany przez kolejne pięć tygodni – w każdy wtorek i czwartek o godzinie 10:00.

W tym roku uczestnicy dowiedzą się, jakie narzędzia sprzyjają rozwojowi transformacji, cyfryzacji czy innowacji. Nie zabraknie informacji, w jaki sposób skutecznie inwestować w zielone technologie oraz czy efektywność energetyczna rzeczywiście się opłaca. W trakcie cyklu odbędzie się także spotkanie poświęcone wyzwaniom biznesowym powstałym w wyniku obecnej sytuacji w Ukrainie. To być może kluczowy temat, gdyż przedsiębiorcy podkreślają, że wyzwania, jakie przyniosła pandemia koronawirusa, są niczym w porównaniu z wyzwaniami, jakie przyniosła – i stale przynosi – wojna za naszą wschodnią granicą.

- Polski biznes nieustannie się zmienia, dlatego ważne jest, by przedsiębiorcy mieli dostęp do wysokiej jakości, rzetelnej wiedzy, która pozwoli im być na bieżąco z tematami, dzięki którym będą mogli efektywnie rozwijać swoją działalność – mówi minister rozwoju i technologii Waldemar Buda

Tegoroczna, druga odsłona „Idei Rozwoju Twojego Biznesu” to dowód, że polscy przedsiębiorcy entuzjastycznie przyjmują dotychczasową ofertę edukacyjną przygotowywaną przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i wynoszą z niej wiele cennej wiedzy. W tym roku tematyka spotkań jest bardzo zróżnicowana, jestem przekonany, że dla wielu przedsiębiorców będą to wartościowe informacje – dodaje Dariusz Budrowski, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wszystkie wideokonferencje można oglądać w serwisie www PARP oraz na facebookowym profilu organizacji. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Pełna rozpiska oraz tematyka dostępne są na stronie PARP.

Proste Spółki Akcyjne pobudzą biznes?

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu było poświęcone Prostym Spółkom Akcyjnym. Choć ta forma prawna wciąż jest relatywnie mało znana, niesie za sobą liczne korzyści – PSA m.in. ułatwia szybkie założenie spółki (co jest ważne, kiedy projekt jest na początkowym etapie rozwoju) oraz umożliwia elastyczne konstruowanie umowy spółki, przez co można uwzględnić w niej zapisy zabezpieczające inwestorów, dające zarazem dużą elastyczność właścicielom spółki. Eksperci przekonują, że PSA to forma działalności, która ma na celu rozwijanie spółki poprzez rynek kapitałowy, a jednocześnie zapewniająca największy poziom transparentności.

PSA to innowacyjność i elastyczność. To wehikuł inwestycyjny pozwalający założycielom na wprowadzenie wielu rozwiązań, które nie są dostępne w innych formach prawnych. Proste Spółki Akcyjne powinny kojarzyć się z dostępnością i swobodą – powiedział podczas spotkania Jan Drożdż z Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Jak można założyć Prostą Spółkę Akcyjną? Z jakimi korzyściami się to wiąże? O tym dyskutowano podczas pierwszej wideokonferencji z cyklu „Idea Rozwoju Twojego Biznesu”. Zapis spotkania jest już dostępny TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ