"Wonder Woman 1984" w Polsce w HBO GO? Mamy komentarz firmy

Fot. Warner Bros Fot. Warner Bros
Wytwórnia Warner Bros podała, że w Stanach Zjednoczonych "Wonder Woman 1984" z Gal Gadot w roli głównej trafi równolegle do kin oraz do serwisu streamingowego HBO MAX. Produkcja będzie dostępna w streamingu bez dodatkowych opłat.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

O takim scenariuszu już kilka dni temu informował Bloomberg, a wytwórnia potwierdziła informacje magazynu. 25 grudnia 2020 roku "Wonder Woman 1984" trafi do amerykańskich kin (oczywiście do tych, które będą otwarte), równolegle będzie też dostępny w serwisie streamingowym HBO MAX bez dodatkowych opłat. Po 31 dniach produkcja zniknie z HBO MAX, przez miesiąc będzie wyświetlana wyłącznie w kinach, a po upływie kolejnego miesiąca znajdzie się w bibliotekach płatnych serwisów VOD.

W tych krajach, gdzie HBO MAX nie jest dostepne, Warner Bros nadal planuje wprowadzić film do kin. Pierwsze premiery już 16 grudnia.

HBO GO a HBO MAX

HBO MAX to serwis VOD, który oficjalnie wystartował w USA w maju 2020 roku. Należy do grupy WarnerMedia, więc w jego ofercie znajdują się nie tylko wszystkie treści od HBO, ale również wiele produkcji WarnerMedia oraz tytuły na licencji, do których prawa kupiono od innych dystrybutorów. Wiele osób wciąż uważa HBO MAX i HBO GO za tożsame serwisy, tymczasem to kompletnie inne usługi. Jak na razie nie wiadomo, w jakim zakresie i czy w ogóle HBO MAX trafi do innych krajów m.in. do Polski.

Część internautów niezaznajomionych z niuansami pomiędzy platformami wyraziło nadzieję, że film "Wonder Woman 1984" z Gal Gadot w roli głównej zostanie udostępniony również w polskim HBO GO. Musimy was rozczarować.

Informacja dotycząca premiery "Wonder Woman 1984" dotyczy wyłącznie HBO MAX w Stanach Zjednoczonych - przekazuje nam Agnieszka Niburska z HBO Europe.

Polskim widzom pozostaje więc oczekiwanie na kinową premierę, oczywiście pod warunkiem, że w grudniu kina będą mogły działać. Nie ulega jednak wątpliwości, że tak szybkie wprowadzenie do streamingu najnowszej produkcji z uniwersum DC Comics jest kolejnym zwiastunem poważnych zmian w branży, wywołanych pandemią koronawirusa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY