Zwierzęta pozują

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Anna Tereszkiewicz i Adit Somani to wirtuozi zwierzęcej fotografii. Ich biznes wziął się z pasji do podróży i naszych braci mniejszych.

Anna Tereszkiewicz swój pierwszy aparat kupiła po czterdziestce. Choć z zawodu nie jest fotografem, obecnie jest jedną z najbardziej znanych osób, która uwiecznia wydarzenia sportowe i wystawy z udziałem zwierząt. Razem z pochodzącym z Indii Aditem Somanim tworzą duet, który potrafi uchwycić piękno czworonogów jak mało kto. Psy, szynszyle, świnki morskie, koty, a często także ich właściciele, to tylko część z długiej listy bohaterów ich fotografii. Specjalizują się m.in. w fotografowaniu wyścigów chartów. Potrafią uchwycić ich zmagania jako jedni z nielicznych w Europie. Na swoim koncie Anna i Adit mają m.in. fotografie z Mistrzostw Europy i Polski w Wyścigach Chartów, wykonywane zdjęcia podczas Międzynarodowych 

Wyścigów Terenowych Chartów w wielu krajach Europy m.in. na Węgrzech, w Szwecji i w Austrii, uwiecznienie najważniejszych wystaw psów i kotów w Polsce czy zdjęcia konkurencji dla bulli i treningów obrony. Anna Tereszkiewicz mówi, że, kontakt ze zwierzętami i możliwość uchwycenia szczególnych momentów z ich życia daje jej dużo satysfakcji. – Jeszcze więcej radości jest wtedy, gdy widzimy emocje i reakcje ludzi na nasze prace – zdradza. Zanim jednak fotografie zwierząt domowych wykonane przez nią i Adita dotarły do szerokiej publiczności, w ich obiektywach królowała dzika przyroda.

Rynek fotografii zwierząt stale się rozwija. Jak wynika z...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 11/2020 (62)

Więcej możesz przeczytać w 11/2020 (62) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ