Znana sieć sklepów otwiera największy autonomiczny supermarket w Europie

netto
Netto wychodzi z propozycją autonomicznych supermarketów. / Fot. shutterstock.
Niemiecka sieć Netto, część grupy Edeka, zrewolucjonizowała świat handlu detalicznego, otwierając w Ratyzbonie swój najnowszy sklep autonomiczny o nazwie Pick&Go.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Czy wchodzimy w nową erę handlu, czy widzimy w tym innowację wykonaną z rozmachem? W obu przypadkach zajmujący powierzchnię 800 mkw. nowatorski supermarket robi wrażenie. Wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, oferując klientom wyjątkowe doświadczenie zakupowe bez uciążliwych formalności. Wszystko odbywa się: szybciej, z oszczędnością czasu i... pieniędzy. Bezobsługowy market oszczędza na pensjach m.in. kasjerów, przez co może zaoferować nieco tańsze produkty.

Technologiczna rewolucja w świecie handlu

Sieć Netto z dumą prezentuje swój nowy sklep w Ratyzbonie jako pierwszy na świecie supermarket autonomiczny, dostępny dla każdego klienta bez konieczności wcześniejszej rejestracji czy posiadania smartfona (co bywa sporą barierą, szczególnie dla klientów-seniorów). Jak czytamy w niemieckiej prasie: To wyjątkowy projekt, który łączy zalety tradycyjnych sklepów z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Sztuczna inteligencja w służbie klienta

W sklepie Netto zastosowano zaawansowane systemy AI, które śledzą ruch klientów i tworzą indywidualne koszyki zakupowe na podstawie produktów pobieranych z półek. Ten innowacyjny system pozwala na błyskawiczne i wygodne zakupy bez zbędnych formalności. Podobny system w Polsce znany jest m.in. w sklepach Żabka Nano. Jednak tam potrzebujemy do wejścia rejestracji i karty płatniczej. Inna jest też skala: między małym sklepem a wielkopowierzchniowym marketem jest duża różnica.

Netto zapewnia, że wszystkie informacje o klientach są anonimowe i automatycznie kasowane po dokonaniu płatności. To ważny aspekt, który podkreśla troskę sieci o prywatność i bezpieczeństwo danych swoich klientów.

Ławeczka Pawła Adamowicza z niefortunną pomyłką na tablicy pamiątkowej

Znana sieć sklepów otwiera największy autonomiczny supermarket w Europie

Sklep oferuje szeroką gamę produktów, w tym świeże owoce i warzywa. Co istotne, produkty te są automatycznie ważone, a ich cena kalkulowana na bieżąco, co zapewnia wygodę i przejrzystość zakupów.
Netto umożliwia różne formy płatności – od bezgotówkowej przy terminalu, przez płatność w aplikacji mobilnej, po kasy samoobsługowe i tradycyjne z obsługą kasjerską - wylicza portal wiadomościhandlowe.pl.

Tego ustawodawca nie przewidział: Brutalny atak na pracowników Żabki

Sklepy autonomiczne - wyzwanie dla tradycyjnego handlu

Otwarcie sklepu Pick&Go przez Netto stanowi istotny krok w kierunku przyszłości handlu detalicznego. Model ten pokazuje, jak sklepy mogą ewoluować, dostosowując się do zmieniających się potrzeb i oczekiwań klientów, jednocześnie wykorzystując potencjał technologiczny do optymalizacji procesu zakupowego. Jest to ważny krok w kierunku przyszłości handlu detalicznego, gdzie technologia i innowacyjność pełnią kluczową rolę.

Sklepy autonomiczne, takie jak Pick&Go Netto, nie tylko zrewolucjonizują sposób, w jaki robimy zakupy, ale także staną się inspiracją dla innych graczy na rynku do eksplorowania nowych ścieżek rozwoju i innowacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ