Znamy datę oficjalnego startu Windows 11!

Windows 11
Windows 11
Nowy system operacyjny Windows od Microsoftu już niebawem pojawi się na komputerach personalnych. Firma ogłosiła oficjalną datę jego uruchomienia. Będzie to 5 października br.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Microsoft ogłasza dostępność Windows 11 od 5 października 2021 r. Od tego dnia, nowy system operacyjny będzie osiągalny w ramach aktualizacji na kwalifikujących się komputerach osobistych z Windows 10. Będzie on również preinstalowany na nowych komputerach dostępnych w sprzedaży. 

11 kluczowych nowości w Windows 11

 • Nowy wygląd i brzmienie
 • Nowy przycisk Start. Start wykorzystuje moc chmury obliczeniowej i platformy Microsoft 365, aby wyświetlać ostatnie pliki bez względu na urządzenie
 • Funkcje Snap Layouts, Snap Groups i Desktops.  Wydajniejszy sposób pracy wielozadaniowej i optymalizację obszaru ekranu
 • Zintegrowany z paskiem zadań chat w Microsoft Teams 
 • Widgety, nowe spersonalizowane kanały wykorzystujące moc sztucznej inteligencji, zapewniające szybszy dostęp do informacji
 • Zastosowanie DirectX 12 Ultimate, DirectStorage i Auto HDR. Dodatkowo wprowadzona zostanie usługa Xbox Game Pass na PC lub Ultimate, czyli dostęp do ponad 100 gier na komputery PC z Windows 11 w niskiej cenie (XboX Game Pass jest sprzedawany oddzielnie)
 • Windows 11 zapewnia dostęp do zupełnie nowego sklepu Microsoft Store o odświeżonym wyglądzie
 • Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami
 • Microsoft Store z lepszym podejściem do programistów. Umożliwione zostanie większej liczbie programistów i niezależnych producentów oprogramowania (ISV) dodawanie własnych aplikacji i usprawniamy proces tworzenia aplikacji natywnych i internetowych za pomocą nowych narzędzi.
 • Optymalizowacja pod kątem szybkości, wydajności, obsługi dotykowej, wykorzystania cyfrowego pióra oraz sterowania głosowego.
 • Rozwiązania dla pracy hybrydowej. Przedsiębiorstwa mogą również przetestować system Windows 11 w wersji preview już dziś w Azure Virtual Desktop lub, gdy będzie już ogólnie dostępny, w nowym systemie Windows 365.

Aktualizacja Windows 11

Bezpłatna aktualizacja do Windows 11 rozpocznie się 5 października i będzie prowadzona etapami. W pierwszej kolejności aktualizację otrzymają nowe, kwalifikujące się do tego urządzenia. Następnie, w oparciu o modele analityczne, które uwzględniają kwalifikowalność sprzętu, wskaźniki niezawodności, wiek urządzenia i inne czynniki wpływające na proces aktualizacji, będzie ona stopniowo wprowadzana na komputerach znajdujących się już na rynku. Microsoft przewiduje, że wszystkie kwalifikujące się urządzenia otrzymają bezpłatną aktualizację do systemu Windows 11 do połowy 2022 roku.

Jeśli masz komputer z systemem Windows 10, który kwalifikuje się do uaktualnienia, usługa Windows Update powiadomi Cię o jego dostępności. Możesz również sprawdzić, czy system Windows 11 jest gotowy dla Twojego urządzenia, wchodząc w Ustawienia > Windows Update i wybierając opcję „Sprawdź aktualizacje”.

Wkrótce Microsoft ponownie zaoferuje aplikację PC Health Check, dzięki której sprawdzisz, czy sprzęt kwalifikuje się do aktualizacji. Jak deklaruje firma, pojawią się nowe możliwości w Microsoft Endpoint Manager. Aplikacja pomoże w przygotowaniu do instalacji Windows 11 w środowisku pracy hybrydowej.

Dla klientów korzystających z urządzeń niekwalifikujących się do uaktualnienia, lub którzy nie są gotowi na zmianę komputera, system Windows 10 będzie nadal wspieramy. Microsoft zadeklarował, że wsparcie będzie aktywne do 14 października 2025 roku, a kolejna aktualizacja funkcji tego systemu pojawi się jeszcze w tym roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY