Zbiórki na Allegro Lokalnie znikną od początku czerwca

allegro
Allegro coraz silniej rozpycha się na rynku europejskim. / Fot. shutterstock.
Allegro zakończy projekt zbiórek w ramach serwisu Allegro Lokalnie. Firma usunie możliwość zakładania nowych zbiórek z końcem maja br.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Wyłączymy możliwość zakładania zbiórek na Allegro Lokalnie. Nowe zbiórki założysz tylko do 31 maja 2023. Po tym czasie ta opcja będzie już niedostępna - podało Allegro.

Jak informuje firma, pieniądze z już przeprowadzonych zbiórek będzie można wypłacać normalnie. Będzie istniała także opcja wypłaty pieniędzy ze zbiórek przed jej zakończeniem - wówczas należy skontaktować się bezpośrednio z Allegro.

Allegro zapewnia, że użytkownicy będą mogli nadal wspierać cele charytatywne na jej platformie. Służy do tego serwis Allegro Charytatywni.

Zbiórki na Allegro

Projekt zbiórek na Allegro Lokalnie powstał w celu wsparcia lokalnych organizacji, stowarzyszeń i fundacji.  Allegro deklaruje, że zbiórki pomagają realizować ważne cele w okolicy zamieszkania. Pieniądze trafiały m.in. do stowarzyszeń wspierających opiekę nad zwierzętami, przedszkola czy szkoły. 

- Dzięki tej funkcji sprzedający w prosty sposób wspierają lokalne cele. Organizatorzy zbiórki mogą na swoich kanałach (np. Facebook, strona internetowa) zachęcać do zakupu przedmiotów wspierających ich zbiórkę, co daje jeszcze większą szansę na szybką sprzedaż - informuje Allegro.

Założenie zbiórki na Allegro Lokalnie oraz wystawianie przedmiotów, które wspierają zbiórkę było bezpłatne. Ponadto jeśli cały zysk ze sprzedazy przedmiotu był przeznaczony na zbiórkę, Allegro nie pobierało prowizji. Robiło to dopiero wtedy, kiedy tylko cżęść wartości przedmiotu była przekazywana na zbiórkę - ale tylko od tej kwoty, która nie zasili zbiórki. 

Nie tylko Allegro

Zbiórki charytatywne to działania mające na celu zebranie funduszy lub przedmiotów potrzebnych osobom lub organizacjom potrzebującym pomocy. Zazwyczaj zbiórki charytatywne organizowane są w odpowiedzi na nagłe sytuacje kryzysowe, takie jak klęski żywiołowe, wojny lub choroby, ale również mogą być skierowane do konkretnych grup społecznych potrzebujących wsparcia, na przykład dzieci, osoby starsze czy bezdomni. Zbiórki charytatywne mogą odbywać się w formie internetowej, w placówkach publicznych lub podczas imprez charytatywnych. Zebrane środki przekazywane są następnie osobom lub organizacjom potrzebującym pomocy, a ich przeznaczenie zazwyczaj jest dokładnie określone przez organizatorów zbiórki. Dzięki zbiórkom charytatywnym możemy pomagać potrzebującym i uczestniczyć w budowaniu lepszego świata.

ZOBACZ RÓWNIEŻ