Zawód? Influencer! Ekipa Holding zarabia milion w kwartał

Influencer - wymarzony zawód nastolatków. Wyniki finansowe Ekipy pokazują, że sukces finansowy w tej branży jest możliwy.
Influencer - wymarzony zawód nastolatków. Wyniki finansowe Ekipy pokazują, że sukces finansowy w tej branży jest możliwy. / Fot. Shutterstock.
Influencerzy z Ekipa Holding zanotowali imponujący wzrost finansowy w pierwszym kwartale 2024 roku. Przychody spółki wzrosły o 92% rok do roku, osiągając 12,65 mln zł.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zysk netto wzrósł z 811,9 tys. zł do 1,01 mln zł. Karol Wojtyca, prezes Ekipa Holding, skomentował wyniki w komunikacie prasowym, podkreślając, że pierwszy kwartał 2024 roku był dla firmy bardzo udany. "Zwiększamy skalę naszego działania, co widać po wzroście przychodów oraz wyniku brutto" - stwierdził Wojtyca.

Przychody z produktów i usług niemal 10 mln zł

W raporcie za I kwartał wskazano, że przychody z produktów, w tym głównie usług marketingowych i licencji do marek, wzrosły z 5,99 mln zł do 9,79 mln zł. Przychody ze sprzedaży towarów i materiałów, takich jak odzież i gadżety, wzrosły z 649,5 tys. zł do 2,86 mln zł - czytamy w sprawozdaniu finansowym. 

Koszty operacyjne Ekipa Holding wzrosły o 79,4% do 10,63 mln zł, z czego wydatki na usługi obce zwiększyły się z 3,86 mln zł do 6,62 mln zł, a wynagrodzenia z 890 tys. zł do 1,28 mln zł. Zysk EBITDA wzrósł z 952,3 tys. zł do 2,3 mln zł, zysk brutto z 51,5 tys. zł do 1,6 mln zł, a zysk netto z 811,9 tys. zł do 1,01 mln zł.

Sklepy jako nowe placówki Pocztowe: Czy Polska pójdzie tropem Skandynawów

Inwestycje i nowa siedziba Ekipy

Na koniec marca 2024 roku Ekipa Holding posiadała 14,57 mln zł w krótkoterminowych inwestycjach finansowych oraz 11,36 mln zł w długoterminowych inwestycjach finansowych. Wycena rzeczowych aktywów trwałych wzrosła z 2,19 mln zł do 7,53 mln zł, głównie dzięki zakupowi działki o powierzchni 2,8 hektara pod Krakowem, gdzie firma planuje otwarcie nowej siedziby - relacjonuje portal Bankier.pl.

Ekipa rozpycha się na rynku 

Nowa siedziba Ekipa Holding ma obejmować sześć niezależnych studiów filmowych przeznaczonych do nagrywania projektów influencerskich prowadzonych przez EKIPA Management, biuro projektowe z wzorcownią oraz magazyn dla sklepów internetowych Ekipatonosi. Ponadto znajdzie się tam przestrzeń biurowa o powierzchni 1000 metrów kwadratowych dla pracowników wszystkich spółek wchodzących w skład grupy. Nowa struktura ma ułatwić komunikację między zespołami i wspierać rozwój firmy.

Tragiczny pożar Marywilskiej 44: Co dalej z centrum handlowym?

Ile zarabia ekipa? Przychody 55,6 mln zł

Ekipa Holding zamierza przedstawić raport za II kwartał 2024 roku 12 sierpnia. Przypomnijmy, że w 2023 roku skonsolidowany zysk netto spółki wyniósł 9,2 mln zł, a przychody wzrosły do rekordowych 55,6 mln zł.

Ekipa Holding kontynuuje dynamiczny rozwój, zwiększając zarówno przychody, jak i zyski. Nowa siedziba oraz inwestycje w infrastrukturę mają na celu dalszy wzrost i usprawnienie działań operacyjnych firmy. Wyniki za pierwszy kwartał 2024 roku pokazują, że influencerzy z Ekipa Holding skutecznie wykorzystują swoje możliwości, przyciągając nowych klientów i rozwijając działalność na wielu frontach. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ