JR Holding i Ekipa finalizują inwestycję. To Closer Music w branży muzycznej

January Ciszewski
January Ciszewski, fot. mat. prasowe
Firmy: JR Holding i Ekipa Investments zainwestują łącznie 3 mln zł w, produkującą własne bazy muzyczne, spółkę zależną giełdowego IMS-u - Closer Music. Podpisana umowa jest realizacją zawartego w marcu b.r. porozumienia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak deklarują firmy, ostateczna transakcja potwierdza wycenę Closer Music na poziomie 50 mln zł pre-money. Przeczytaj więcej o wstępnej inwestycji w Closer Music.

Closer Music. Czy zajmuje się firma

Closer Music to projekt, którego celem jest produkcja wysokiej jakości własnych baz muzycznych do ich wykorzystywania i zarabiania na wielu polach eksploatacji. Efektem realizacji projektu jest pozyskiwanie wszystkich praw i zezwoleń do utworów, w najszerszym zakresie dopuszczalnym przez prawo. W zamian za 2 mln zł JRH pozyska udziały w spółce Closer Music dające 3,71% udział w kapitale, natomiast EKIPA Investments w zamian za 1 mln zł obejmie 1,86% udziału w kapitale spółki, wobec czego Closer Music pozyskała łącznie 3 mln zł.

- Pozyskane środki Closer Music przeznaczy na dalszy rozwój, w szczególności na działania marketingowe i promocyjne, dalszą budowę wysokiej jakości baz muzycznych oraz pozyskanie nowych klientów – deklaruje Michał Kornacki, Prezes IMS.

Spółka oferuje swoim odbiorcom muzykę do wykorzystania na wszelkich polach eksploatacji, w tym w nowoczesnych mediach, bez ryzyka prawnego ze strony osób trzecich. Bazy muzyczne, w różnorodnych gatunkach muzycznych, są budowane w oparciu o wyselekcjonowanych twórców.

- W ostatnich miesiącach kilkukrotnie wzrosły przychody Closer Music, podpisaliśmy i realizujemy porozumienie z ZAiKS oraz zwiększyliśmy bazy muzyczne o kilka tysięcy utworów – dodaje Kornacki.

Powstający kontent muzyczny jest efektem współpracy studiów oraz twórców Closer Music z Polski i USA. Niedawno Closer Music uruchomiła własne studio muzyczne w Las Vegas we współpracy ze studiem DMI, czyli jednymi z najlepszych specjalistów na świecie. Zapewnia to pozyskiwanie utworów na najwyższym światowym poziomie.

- Cieszę się, że w wyniku finalizacji transakcji do naszego portfela trafia kolejna perspektywiczna Spółka. Podpisana umowa to współpraca trzech spółek publicznych: IMS, Ekipy i JR Holding. Pokazujemy, że łącząc kompetencje i środki różnorodnych podmiotów możemy kreować wartość dla akcjonariuszy wszystkich tych firm – powiedział January Ciszewski, inwestor i prezes JR Holding.

ZOBACZ RÓWNIEŻ