Zamknięcie gastronomii, ograniczenia dla szkół... Co wiemy o nadchodzących obostrzeniach?

fot. Kancelaria Premiera fot. Kancelaria Premiera
Dziś o godz. 11 Mateusz Morawiecki ma oficjalnie ogłosić listę nowych obostrzeń. Jak wynika z doniesień RMF FM, nadchodzi mocne ograniczenie działalności branży gastronomicznej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak wynika z nieoficjalnych doniesień, restauracje, kawiarnie i bary nie będą mogły przyjmować klientów stacjonarnie. Będą mogły jedynie wydawać jedzenie na wynos. Zaostrzone zostaną także zasady epidemiczne.

Poza tym rząd planuje wysłać do domów dzieci od czwartej klasy podstawowej w górę. Mają one przejść na nauczanie zdalne. Nie ma informacji, czy rodzice będą mogli liczyć na specjalne zasiłki w przypadku konieczności sprawowanie opieki nad dziećmi. Ponadto wprowadzony zostanie zakaz wychodzenia na ulicę dzieci mających nie więcej niż 16 lat w godzinach 9 do 15. Ponadto osoby powyżej 70. roku życia otrzymają zalecenie by pozostać w domach.

Według RMF FM, nie została podjęta decyzja o zamknięciu cmenatrzy. Nie ma także informacji o ograniczeniach np. w kościołach. 

Przypomnijmy, Mateusz Morawiecki ma dziś oficjalnie ogłosić całą Polskę czerwoną strefą. Oznacza to, że w całym kraju zacznie obowiązywać zakaz organizacji konferencji i kongresów. Zamknięte zostaną również siłownie a liczba osób, które mogą przebywać w sklepach, zostanie mocno ograniczona.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY