Żabka tylko dla mieszkańców zamkniętego osiedla? "Tabliczka została zawieszona bez naszej wiedzy"

Żabka
Sklep Żabka, fot. materiały prasowe
- Kartka informująca o tym, że placówka dostępna jest wyłącznie dla mieszkańców katowickiego osiedla została zawieszona bez naszej wiedzy i została już usunięta - zadeklarowała w komunikacie przesłanym redakcji mycompanypolska.pl sieć Żabka.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przypomnijmy, w weekend w mediach społecznościowych wybuchła burza po tym, jak jeden z internautów opublikował zdjęcie z Katowic. Ukazana jest na nim brama zamkniętego osiedla Dębowe Tarasy w Katowicach, na którym umieszczono tabliczkę: "Sklep Żabka tylko dla mieszkańców osiedla". Za ogrodzeniem widoczny jest sklep jednej z największych sieci handlowych w Polsce.

O tym, że zdjęcie nie jest fałszywe, świadczą także komentarze umieszczone pod profilem sklepu w Google Maps. Taka forma działania placówki obecna jest już od miesięcy.

Poprosiliśmy sieć o komentarz w tej sprawie: 

Kartka informująca o tym, że placówka dostępna jest wyłącznie dla mieszkańców katowickiego osiedla została zawieszona bez naszej wiedzy i została już usunięta. Jednocześnie informujemy, że regulacje dotyczące wstępu lub braku wstępu na teren danego osiedla pozostają poza decyzyjnością spółki Żabka Polska. 

- podała Żabka.

Żabka. Coraz więcej sklepów

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia sieć Żabka poinformowała o otwarciu placówki numer 9000. 

– Jesteśmy siecią bliską potrzeb naszych klientów. Dlatego od kilku lat tworzymy nowe formaty sklepów, dostosowanych do lokalizacji i oczekiwań konsumentów, ale również dajemy szansę naszym franczyzobiorcom na prowadzenie dobrego, lokalnego biznesu. Dzisiaj otwieramy nowy rozdział w naszym rozwoju i debiutujemy z unikalnym w skali kraju konceptem. Odpowiadając na potrzeby podróżnych na autostradzie A2, uruchamiamy dwa, jubileuszowe sklepy nr 9000 i 9001 w miejscach odpoczynku dla kierowców. Nasz nowy koncept to przyjazne miejsce dla podróżnych, gdzie nie tylko mogą zjeść smacznego hot doga czy napić się kawy, ale również skorzystać z szerokiej oferty kanapek, sałatek czy produktów roślinnych – mówi Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Grupy Żabka, dyrektor zarządzający Żabka Polska.

Sklepy Żabka na MOP-ach na koncesyjnym odcinku A2 są prowadzone przez franczyzobiorcę. Aktualnie z siecią współpracuje ponad 7600 franczyzobiorców, którzy prowadzą ponad 9000 sklepów Żabka w całym kraju. W lutym został otwarty 8000. sklep w Sierakowie, będący pierwszą Żabką w tej liczącej kilka tysięcy mieszkańców miejscowości. W kwietniu została uruchomiona Żabka Smart przy ul. Półwiejskiej w Poznaniu, w której badane są nowe rozwiązania technologiczne, mające na celu usprawnienie pracy franczyzobiorców. Latem klienci mogli zrobić zakupy w 90 placówkach sezonowych w miejscowościach turystycznych, a mobilne Żabki obsługiwały konsumentów podczas wielu wydarzeń kulturalnych. Do portfolio sieci w mijającym roku dołączyła też Żabka Eko Smart, będąca laboratorium innowacji ekologicznych wzbogaconych o rozwiązania smart optymalizujące pracę franczyzobiorców. Pierwsza tego typu placówka została otwarta we wrześniu w Poznaniu, druga w listopadzie w Łodzi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ