Za nami VIII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG

Za nami VIII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG
54
9 stycznia w Warszawie odbył się VIII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadziła stacjonarnie i online ponad 1100 przedstawicieli kadry zarządzającej, w tym przede wszystkim dyrektorów finansowych, głównych księgowych,

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

9 stycznia w Warszawie odbył się VIII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadziła stacjonarnie i online ponad 1100 przedstawicieli kadry zarządzającej, w tym przede wszystkim dyrektorów finansowych, głównych księgowych, szefów sprawozdawczości finansowej i controllingu z firm ze wszystkich sektorów gospodarki.

Uczestnicy spotkania wysłuchali 11 prelekcji ekspertów KPMG na temat istotnych zmian z obszarów podatków, rachunkowości i prawa, które będą miały istotny wpływ na przedsiębiorców w 2018 r. Omówione zostały takie tematy jak: zmiany w przepisach dotyczących PIT, VAT, CIT oraz cen transferowych; trendy technologiczne w podatkach oraz nowa ulga na działania B+R; nowe standardy MSSF 15 i MSSF 16 oraz kontrola transakcji zwiększająca efektywność podatkową; cyberbezpieczeństwo CFO oraz RODO.

Podobnie jak w ubiegłych latach wśród uczestników kongresu przeprowadzone zostało badanie na temat polskiego systemu podatkowego. Jego celem jest poznanie oceny polskiego systemu podatkowego z punktu widzenia kadry najwyższego szczebla przedsiębiorstw z różnych branż w całej Polsce. Wyniki będą podstawą do przygotowania raportu „Polski system podatkowy wg uczestników VIII Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG”, którego premiera już wkrótce.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu, w tym agenda oraz prezentacja sylwetek prelegentów, dostępne są na stronie www.kpmg.com/pl/kongresKPMG.

ZOBACZ RÓWNIEŻ